اصول برندینگ

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
اصول برندینگ

اصول برندینگ

 

اصول برندینگ

 

اصول برندینگ: برندینگ فرایندی است که در کوتاه مدت یا بلندمدت سبب افزایش فروش و رونق کسب و کار شما می شود. در واقع ، برندینگ یا برند سازی سبب می شود که دیگران از فعالیت و حوزه کسب و کار شما آشنا شوند و شناخت بیشتری نسبت به شما پیدا کنند. برندینگ سبب محبوبیت و افزایش طرفداران شرکت و محصولات شما می شود. زمانی که برند شرکت شما معروف و شناخته شود ، برای همیشه در ذهن مخاطبان و مصرف کنندگان باقی می ماند.

در طراحی برند به سه نکته طلایی توجه کنید:

 • چه محصولاتی را به مشتریان خود ارائه می دهید؟
 • چه چیزی شما را از رقبایتان متمایز می کند؟
 • هدف شما از طراحی برند چیست؟

برندینگ علاوه بر آرم می تواند به صورت یک نام ، یک شعار ، یک طرح ، یک سمبل و… باشد. برندینگ از لوگو و یا نام تجاری گستردگی بیشتری دارد. برای اینکه برند شما شناخته شود ، سعی کنید از تجربیات مشتریان خود کمک بگیرید و همچنین لوگو ، وب سایت ، شبکه های اجتماعی و  سایر رسانه ها را مطابق با سلیقه مشتریان خود طراحی کنید. به طورکلی، برندینگ سبب می شود که دیدگاه مشتریان به شما تغییر کند.

یک برند چه کارهایی انجام می دهد؟

برندینگ سبب می شود که شرکت ، محصولات و خدمات شما از میان شرکت های دیگر و رقبایتان متمایز شود. به طور کلی اهداف یک برند خوب شامل موارد زیر است:

 • پیام شرکت شما را به صورت کامل انتقال دهد.
 • از اعتبار شما محافظت کند.
 • سبب ایجاد ارتباط بین محصولات و مشتریان شما شود.
 • مشتریان را به سمت شما جذب کند.
مطالعه کنید   طراحی لوگو شرکت گازرسانی

 مهمترین اصول برندینگ

برندینگ و برندسازی اصولی دارد که رعایت این اصول سبب موفقیت شما در کسب و کار شما می‌شود. با رعایت اصول برندینگ می توانید شرایط و خدمات بیشتری به مشتریان خود ارائه دهید. در اینجا به برخی از مهمترین اصول برندینگ اشاره می کنیم:

 • اصول گرافیک را در برندینگ رعایت کنید.

یک اصل مهم و ثابت در همه کسب و کارها رعایت اصول گرافیکی است. در اصول برندینگ رعایت اصول گرافیکی جایگاه مهمی دارد. به همین دلیل ، برای طراحی یک لوگو و یک برند معتبر اصول گرافیکی و رنگ شناسی را رعایت کنید. دقت کنید که لوگو و برند خود را پی در پی تغییر ندهید ، زیرا سبب سلب اعتماد مشتری به شما می شود ، در نتیجه مشتریان طراحی لوگو ی جدید و برند جدید شما را نمی شناسند و به آن اعتماد نمی کنند.

 • در طراحی برند خود صادق باشید.

یکی از اصول مهم در برندینگ رعایت صداقت در کار است. در صورتی که صداقت را در برندینگ رعایت نکنید ، سبب آسیب ها و صدمات جبران ناپذیری به شما می شود ، در نتیجه ، اعتبار و ارزش کار شما از بین می رود. در صورتی که صداقت را در طراحی برند خود رعایت نکنید ، مشتریان ، برند شما را به دیگران معرفی نمی کنند و به سمت شما جذب نمی شوند.

 • در طراحی برند محکم و مصمم باشید.

یکی دیگر از اصول مهم در برندینگ داشتن پشتکار در طراحی برند است. برای اینکه شرکت خود را به یک برند معروف تبدیل کنید ، به زمان زیادی نیاز دارید. در واقع ، برندینگ یک پروسه طولانی مدت است که نیازمند صبر ، حوصله و هزینه های زیادی است. داشتن اراده ای استوار و پشتکاری مداوم می تواند سبب کسب ارزش و اعتبار برای شرکت شما شود. در صورتی که در کسب و کار خود ثبات نداشته باشید ، نمی توانید یک برند خوب طراحی کنید.

 • هدف برند خود را مشخص کنید.
مطالعه کنید   طراحی لوگو صنایع دستی

هر برند موفقی یک هدفی را برای خود انتخاب کرده است. انتخاب هدف مناسب سبب می شود که شما در طراحی و ساخت برند خود خوب عمل کنید. برای مشخص کردن هدف برند خود به چند نکته توجه کنید:

 • دلیل ایجاد کسب و کار خود را بدانید.
 • ویژگی که شما را از دیگران و رقبایتان متمایز می کند را بشناسید.
 • میزان اهمیت دیگران به کسب و کار و فعالیت خود را بدانید.

با توجه به موارد گفته شده می توانید طرح برند ، لحن ، پیام برند و سایر عناصر آن را مشخص کنید. بنابراین ، اهداف برند خود را به صورت دقیق مشخص کنید.

 • برندهای رقبای خود را بشناسید.

در طراحی برند خود سعی کنید برند رقبای خود را بشناسید اما از آنها در طراحی برند تقلید نکنید. با استفاده از این روش ، می توانید نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهید.

هدف شما این است که از رقبایتان متمایز شوید ، به همین دلیل سعی کنید طرح برند خود را متمایز و متفاوت طراحی کنید. سعی کنید در مورد رقبای اصلی خود بیشتر بدانید. از سایر برندهایی که به تازگی مشهور شده اند، ایده بگیرید. از شرکت هایی که در طراحی برند خود موفق بوده اند ، رمز موفقیت آنها را در طراحی برند بپرسید.

این تحلیل ها سبب می شود که شما بتوانید رقبای خود را بهتر بشناسید و بتوانید طرح لوگو و برند خود را متفاوت و متمایز از آنها طراحی کنید. رعایت این نکات سبب می شود شما بتوانید به اهداف خود در طراحی برند مورد نظرتان دست پیدا کنید.

مطالعه کنید   طراحی لوگو گالری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *