تاریخچه چلسی

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
تاریخچه چلسی

تاریخچه چلسی

 

تاریخچه چلسی

 

انگلیسی ها در جهان از سابقه فوتبالی زیادی برخوردار هستند. به طور میانگین حدود کمتر از صد سال از تاسیس باشگاه های فوتبال برتر در انگلستان می گذرد. تیم آبی پوشان چلسی نیز از جمله تیم هایی است که در قرن بیستم قدم در دنیای ورزش نهاد.

با درگیری و اختلاف میان تیم های انگلیسی ، مخصوصا تیم فولهام ، باشگاه تیم چلسی تاسیس شد. چند تن از تیم بازیکنان در چلسی لندن با همکاری یکدیگر این تیم را تشکیل دادند. منطقه چلسی در جنوب غربی شهر لندن قرار دارد و از زیباترین مناطق آن به شمار می رود.

تاریخچه چلسی ، خواندنی است. تیم فوتبال چلسی توانست به رقابت های دسته اول باشگاه های انگلستان دست پیدا کند و شهرت زیادی نیز به دست بیاورد.

تاریخچه تیم چلسی

تیم چلسی در سال ۱۹۹۵ توانست مقام اول لیگ باشگاه های انگلستان را به دست بیاورد.

در سال های ۱۹۷۰ – ۱۹۹۷- ۲۰۰۰ تیم چلسی توانست جام حذفی باشگاه های انگلستان را به دست بیاورد.

در سال های ۱۹۱۵ -۱۹۶۷ – ۱۹۹۴ -۲۰۰۲ ، تیم چلسی توانست مقام نایب قهرمانی باشگاه های انگلستان را کسب کند و به چهره ای موفق در تیم فوتبال انگلستان تبدیل شود.

در سال های ۱۹۷۱ و ۱۹۹۸ نیز ، تیم چلسی توانست مقام سوپر قهرمانی جام باشگاه های اروپا را در کارنامه خود ثبت کند. کسب سه جام اروپایی برای تیم چلسی یک افتخار بزرگی محسوب شد.

تیم آبی پوشان چلسی به غیر این افتخارات توانستند حضوری موفق در دربی های لندن نیز به دست بیاورند.

مطالعه کنید   تاریخچه لوگو بی تی اس (BTS)

سال های ۲۰۰۲ -۲۰۰۳ نقطه اوج باشگاه فوتبال چلسی به شمار می رود. در این سال ، شخصی به نام کن بتیس توانست با فروش سهام خود در کمپانی های نفتی و خرید بازیکنان معروفی مانند ورون و داف بازار ، تیم چلسی را به یکی از ثروتمندترین تیم های باشگاه های فوتبال اروپا تبدیل کند.

در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴  رقابت باشگاه های فوتبال اروپا ، تیم چلسی با رهبری رانیری ایتالیایی در لیگ برتر انگلیس توانست به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کند و تا مرحله نیمه نهایی نیز بالا بیاید.

پس از حذف تیم چلسی ، آبراموویچ با اخراج رانیری ، خوزه مورینیو مربی پرتغالی پورتو که به تازگی با این تیم به مقام قهرمانی باشگاه های اروپا رسیده بود ، را به عنوان سرمربی  تیم چلسی منصوب کرد. همچنین خوزه مورینیو که در ابتدا دستیار بابی رابسون انگلیسی بود ، توانسته بود به همراه پورتو به مقام قهرمانی جام یوفا نیز دست پیدا کند.

تاریخچه لوگوی باشگاه چلسی

تیم چلسی قدمت بسیار بالایی دارد. لوگو ی تیم فوتبال باشگاه چلسی ، تقریبا هر ۲۵ سال تغییر می کند. در هر تغییر نیز رنگ لوگوی این باشگاه ثابت می ماند و تغییری نمی کند.

اولین آرم باشگاه فوتبال چلسی

اولین طرح لوگوی تیم چلسی ، دارای یک دایره آبی رنگ با اسم (Chelsea Football CLUB) بود و در بخش پایین آن تاریخ تاسیس تیم چلسی درج شده بود. همچنین تصویر یک سرباز با کلاه چلسی (که یکی از اعضای باشگاه چلسی بود ) در وسط آن قرار گرفته بود. این طرح سبب شده که عنوان بازنشستگان به باشگاه فوتبال چلسی داده شود.

مطالعه کنید   طراحی لوگو تعویض روغنی

دومین طرح لوگو ی باشگاه چلسی

با ورود شخصی به نام تد دریک در سال ۱۹۵۲ به تیم فوتبال چلسی ، تغییراتی در لوگو ی باشگاه چلسی به وجود آمد. طرح جدید لوگو دارای دو حرف C و یک حرف F که مشخصه نام باشگاه یعنی Chelsea Football CLUB بو. البته لازم به ذکر است که این تغییرات به راحتی انجام نگرفت ، زیرا طرفداران و هواداران ، تیم باشگاه چلسی را از ابتدا با نام بازنشستگان در لوگوی اول می شناختند. این امر سبب شد که زمان زیادی برای طراحی لوگوی دوم باشگاه چلسی در نظر گرفته شود. سرانجام ، به دلیل انتخاب نادرست طرح دوم لوگوی چلسی ، پس از گذشت چند سال ، مجددا طرح لوگوی باشگاه چلسی تغییر کرد.

طرح سوم لوگوی باشگاه چلسی

در سومین طرح از باشگاه فوتبال چلسی ، از تصویر شیر آبی استفاده شد ؛ زیرا در کشور انگلستان ، شیر نماد محبوبیت و شهرت تلقی می شد. علاوه بر آن ، در کنار تصویر شیر از سه شاخه گل رز به عنوان نماد بریتانیا و همچنین ۲ عدد توپ فوتبال نیز در حاشیه لوگو استفاده شد. رنگ زرد به کار رفته در این طرح نیز سبب جذابیت و جلوه خاصی در لوگوی چلسی شد. رنگ زرد به همراه رنگ قرمز گل سرخ با زمینه سفید لوگوی چلسی سبب شد که از این طرح در پیراهن بازیکنان تیم چلسی استفاده شود.

چهارمین طرح لوگو باشگاه چلسی

با توجه به تغییرات به وجود آمده در لوگوی فوتبال چلسی ، طرح چهارم لوگوی چلسی دارای نماد شیر و حروف CFC  و همچنین رنگ های آبی ، سفید و زرد بود.که در این لوگو رنگ زرد از بقیه رنگ ها بیشتر به کار برده شده و زیبایی خاصی به آن بخشیده است. طرح چهارم لوگوی چلسی به عنوان ، زیباترین و هنری ترین طرح لوگوی این تیم شناخته شده است. همچنین ، این طرح توانست هواداران و طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند.

مطالعه کنید   تاریخچه لوگوی PUMA

آخرین طرح لوگوی باشگاه تیم چلسی

آخرین طرحی که برای باشگاه تیم چلسی در نظر گرفته شده ، با روی کار آمدن رومن آبراموویچ تغییر کرد. این طرح به طرح سوم لوگوی چلسی شباهت زیادی دارد. در آخرین طرح لوگو ی چلسی تغییرات بسیار کمی صورت گرفت و در عین حال جذابیت و زیبایی خود را نیز حفظ کرد. هم اکنون از این طرح در لباس بازیکنان تیم چلسی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *