۶ نکته برای تایپ سریع

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
تایپ سریع

نکات ضروری برای تایپ سریع

امروزه تایپ کردن یک مهارت حیاتی در عصر دیجیتال است. وقتی در تایپ کردن مهارت دارید، بهره وری بیشتری خواهید داشت! بنابراین چگونه می توانید در چند مرحله ساده سریعتر تایپ کنید؟

در این آموزش هم برای مبتدی ها و هم حرفه ای ها ، پنج نکته ساده  را به شما آموزش می دهیم  تا در کمترین زمان به یک تایپیست متخصص تبدیل شوید!

 1.  در تایپ فوری اولویت اول دقت در تایپ است  
 2. هنگام تایپ از هر ده انگشت خود استفاده کنید 
 3. هنگام تایپ کردن تا حد ممکن از نگاه به کیبورد پرهیز کنید
 4. وضعیت نشستن هنگام تایپ
 5. هنگام تایپ کرن ،  کلیدها  را با صدای بلند بخوانید 
 6. تمرین، تمرین، تمرین!

 

برای تبدیل شدن به یک تایپیست حرفه ای آماده اید؟ پس این مطلب را تا آخر بخوانید

 

 • دقت در تایپ 

مهم‌ترین عامل برای افزایش مهارت تایپ سریع، تمرین کردن وعلاوه برآن دقت در تایپ است، پس سعی کنید در هر کجا و هر شرایطی به صورت اصولی تایپ کنید، در مکاتبات روزمره، چت‌ها، تایپ کتاب و…

 • تایپ ده انگشتی

افراد زیادی هستند که فقط با دو انگشت می توانند سریع تایپ کنند، تایپ کردن با هر ده انگشت به طور چشمگیری دقت و سرعت شما را افزایش می دهد. صفحه کلید ( keyboard ) از ۱۰۱ کلید مختلف تشکیل شده است. اگر طوری تایپ کنید که هر انگشت مسئول کلیدهای خاصی باشد، انگشتان شما تا حد امکان کمتر حرکت می کنند. که این باعث می شود سریع‌ تر تایپ کنید.

به علائم کوچک  برجسته روی کلیدهای “F” و “J” توجه کنید این علائم به شما نشان می دهند که انگشتان شما باید در کجا قرار گیرند وبتوانید به راحتی اصول تایپ ده انگشتی را شروع کنید .

 • نگاه نکردن به کیبورد

اصل این مرحله این است که شما را از نگاه کردن به صفحه کلید در هنگام تایپ باز دارد. باز هم ممکن است متوجه شوید که سرعت شما در زمان شروع کاهش می یابد، اما فقط روی تایپ لمسی تمرکز کنید چون فقط این کار به شما در رسیدن به سرعت بالا و تسلط بر کلید ها کمک می کند.

 • نحوه نشستن هنگام تایپ

بسیاری از صندلی‌های اداری و شخصی دارای پشتی و حتی پشتیبان کمر هستند ولی با این‌حال، از آنجا که ممکن است نوع صندلی‌هایی که استفاده می‌کنید متفاوت باشد، پس بهتر است معیارهای زیر را هنگام تایپ کردن در نظر بگیرید.

 • صاف بنشینید و پاهای خود را صاف روی زمین بگذارید.   از قرار دادن پاهای خود در زیر خود یا قرار دادن آنها در زیر میز خودداری کنید.
  آرنج‌هایتان زاویه ۹۰ درجه داشته باشد و بازوها به پهلویتان نزدیک شود اگر احساس کردید  که شانه هایتان حالت قوزگرفتگی را دارد ارتفاع صندلی خود را تنظیم کنید.
 • انگشتان باید روی صفحه‌کلید قرارگیرند  و انگشتان شست در نزدیکی کلید Space  قرار گیرند. اگر از لپ تاپ استفاده میکنید هنگام تایپ کردن  از قرار دادن مچ دست خود بر روی رایانه خودداری کنید و فقط برای استراحت از پد مچ دست استفاده کنید.
 •  در نهایت سر و گردن خود را درست مقابل صفحه نمایش قرار دهید . اگر از دو صفحه نمایش استفاده می کنید، سعی کنید از چرخش و کج شدن بیش از حد خودداری کنید.
مطالعه کنید   تایپ فوری با کیفیت عالی

تایپ سریع

 • هنگام تایپ کرن ،  کلیدها  را با صدای بلند بخوانید

یک راه دیگر برای آشنایی با موقعیت حرف ها، از دور نگاه کردن به صورت مستقیم به آنها بر روی صفحه است. سپس کلید ها را هنگام فشار دادن آنها تلفظ کنید و ببینید که آیا صحیح است یا نه. این کار برای حفظ کردن کلید ها کمی طولانی خواهد بود ولی به شما خیلی کمک می کند.

 • تمرین ، تمرین ، تمرین

و در نهایت، چیزی که به آن ختم می شود تمرین، تمرین، تمرین است! پانزده دقیقه در روز تایپ کردن، می تواند تفاوت بزرگی در سرعت و دقت تایپ شما ایجاد کند و با گذشت زمان به خطاهای کمتری مرتکب می شوید.

 

هیدیکا یک مرکز حرفه ای انجام سفارش ترجمه، تایپ فوری، ویراستاری تخصصی، تهیه مقاله و تحقیق و کلیه پروژه های دانشجویی و غیردانشجویی می باشد. هیدیکا با مجموعه خدمات منحصر بفرد خود، یک مرکز ترجمه و تایپ آنلاین به همراه بسته جامع ارائه خدمات ویراستاری و تهیه مقاله تخصصی می باشد. دیگر نگرانی برای ترجمه متن تخصصی، تایپ فوری متن، ویراستاری کتاب، مقاله و پایان نامه و همچنین نگارش مقاله و تحقیق برای ارتقای موقعیت شغلی و تحصیلی معنایی ندارد. ما در کنار شما هستیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *