طراحی لوگو و آرم تجاری

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو تجاری به عنوان یکی از اصول مهم در کسب و کار و فعالیت‎های تجاری به شمار می‎رود. آژانش بازاریابی محتوا با نام فراکتل (Fractl) که در فلوریدای آمریکا مستقر است.در یک نظر سنجی بین هزار نفر در رابطه با ۵۰ لوگوی تجاری جهان به این نتیجه رسیدند که برخی اصولی که در طراحی لوگو های به کار گرفته شده است موجب جذابیت آنها شده است. ، طراحی لوگو تجاری نشانگر هویت شرکت تجاری و بازرگانی شماست و مشخصه ای از فعالیت های حرفه ای شما میباشد.بنابراین طراحی آرم برای تجارت بسیار مهم است.یک آرم تجاری سرمایه قدرتمند برای نام شرکت تجاری شماست و این نمای بصری موثر برای برند به چیزی بیش از طراحی گرافیک نیاز دارد.طراحی آرم به موفقیت و تجربه زیادی نیاز دارد تا نمونه لوگو برای شرکت تجاری شما منحصر به فرد باشد و این کار به جلب مشتری و سیر صعودی نمودار سرمایه تان می انجامد.

طراحی اولیه لوگو تجاری، اولین گام مهم در طراحی یک لوگوی شرکت تجاری کارآمد است و بدانید که نباید در این مرحله عجله کنید، چون ممکن است نتیجه نهایی را به خطر بیندازید .شخصیت برند تجاری خود را با ایجاد آرم شرکت تجاری سفارشی ، بسازید. آرم سازی تجاری موجودیت تصویری سازمان تجاری شما را نشان میدهد.یک آرم عنصر اصلی یک  سیستم شناسایی پیچیده است که باید در کلیه راه های ارتباطی و تبلیغاتی شرکت بازرگانی شما گسترش یابد و نمادی از شرکت شما باشد و باید آنقدر ساده و همه فهم و گویا و خوانا باشد که سریعا پیام را منتقل نماید.

مطالعه کنید   فوت و فن‌های برند سازی لوگو

۹ اصول و قواعد طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو تجاری
طراحی لوگو تجاری

اصول کلی که برای یک لوگو تعریف شده عبارت است از:

۱- ساده باشد.

۲- با فرهنگ موضوع همخوانی داشته باشد.

۳- عمر بالای ۱۰ (برخی عمر یک نسل یعنی بین ۳۰ تا ۴۰ سال را ذکر کرده اند) سال داشته باشد.

۴- قابلیت تک رنگ شدن را داشته باشد (امروزه لوگوهایی برای یک محصول یا خدمات از یک شرکت طراحی میشوند که نیازی به قابلیت تک رنگ شدن ندارد، به کاربری لوگو در طولانی مدت توجه کنید!).

۵- قابلیت کوچک شدن در ابعاد ۱ سانتی متر را دارا باشد.

۶- دارای فرم هندسی باشد.

۷- وضوح عوامل مورد استفاده در نظر گرفته شود.

۸- تناسب عوامل مورد استفاده کاملا رعایت شود.

۹- منحصر به فرد باشد!

لوگو تجاری باعث شناخت برند می‌شود

لوگو‌ها ازقبیل لوگو تجاری همچنین یک تاثیر بصری را از خود به جا می‌گذارند که به مشتریان شما یادآوری می‌کند که این تصویر مخصوص، نشان دهنده‌ی حضور شرکت شما در بین رقبا است. به عبارت دیگر، لوگو‌ها می‌توانند ارتباطات بصری قوی با یک شرکت ایجاد کنند. این ارتباط باعث می‌شود که مشتریان، برند شما را در ذهن خود داشته باشند. به برند‌های نایک یا مک دونالد دقت کنید، لوگوی آن‌ها آنقدر فراگیر است که با یا بدون دیدن نام پیوست شده به لوگو، می‌توان آن‌ها را شناخت. جای تعجب نیست که لوگو‌ها بخش مهمی از هویت یک برند هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *