طراحی لوگو باغ وحش

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
طراحی لوگو باغ وحش

طراحی لوگو باغ وحش

 

طراحی لوگو باغ وحش

 

امروزه در همه حرفه ها و مشاغل از طراحی لوگو استفاده می شود. هر حرفه ای با توجه به نوع کسب و کار خود ، لوگوی خود را طراحی می کند. در مشاغل مختلف از تکنیک های مختلفی در طراحی لوگو استفاده می شود. به عنوان مثال ، در طراحی لوگو باغ وحش از تصاویر و نمادهای انتزاعی و مفهومی استفاده می شود.

از ویژگی های نمادها و سمبل های انتزاعی این است که لوگوی شما را معنادار جلوه می دهند. شما با نگاه اول به این لوگوها می توانید به معنا مفهوم و هدف طراح لوگو پی ببرید.

طراحان ماهر در طراحی لوگو ها از تصاویر و اشکال مرتبط با حوزه کسب و کار استفاده می کنند. به عنوان مثال در طراحی لوگو باغ وحش از تصویر یک شیر ، درخت ، گوریل ، ماهی و … استفاده می کنند. این ایده سبب می شود که کاربران دقت بیشتری در لوگوی شما به خرج دهید و عنوان لوگوی شما در ذهن افراد ماندگار شود.

نکته مهم در طراحی لوگو باغ وحش این است که همیشه یک فضای خالی و یک فاصله میان اجزای لوگوی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، میان تصاویر و نوشتار لوگو یک فاصله ایجاد کنید.

می توان گفت که فضای منفی ، به فضایی گفته می شود که به صورت واضح و مستقیم طراحی نمی شود و از طریق کنار هم قرار دادن اجزا و عناصر مرتبط با اهداف لوگو ایجاد می شود.

استفاده از این فضا سبب می شود که لوگوی شما از میان لوگوهای دیگر متمایز شود.

مطالعه کنید   طراحی لوگو حرف O

فضای لوگوی باغ وحش خود را می توانید به صورت منفی یا به صورت مثبت طراحی کنید. به عنوان مثال ، در لوگوی باغ وحش پیتسبورگ ، از فضای منفی در طراحی لوگو ی آن استفاده شده است. باغ وحش پیتسبورگ در پنسیلوانیا قرار دارد.

در لوگوی باغ وحش پیتسبورگ  The Pittsburgh Zoo  فضای مثبت و خلاقانهی ای نیز دیده می شود. به عنوان مثال ، در این لوگو شما تصویر درختی را می بینید و سپس تصویر سر یک شیر و یک میمون را می بینید که به یکدیگر نگاه می کنند.

در اطراف دو درخت یک گوریل و یک شیر به همراه چند ماهی دیده می شود.  هدف طراح لوگوی باغ وحش پیتسبورگ ، در واقع ترسیم درخت است ، اما می توانید تصویر چند حیوان را نیز در آن مشاهده کنید. در واقع ، هدف طراحی از طراحی این لوگو ایجاد یک فضای منفی با استفاده از تصویر حیوانات است. برای اینکه لوگوی باغ وحش شما جذابیت زیادی پیدا کند ، از تصاویر و اشکال انتزاعی و مفهومی استفاده کنید.

به عنوان مثال ، در لوگو باغ وحش پیتسبورگ ، شیر نماد پیشروی و سردمداری در حوزه کسب و کار و پرندگان ، نشان دهنده اوج و پیشرفت حوزه کاری است. تصویر لوگوی ماهی نیز به گونه ای است که خلاقیت طراحی لوگو را در انتقال معنی لوگو نشان می دهد.

در این لوگو ، طراح با استفاده از حرف لاتین H توانسته است مفهوم و معنای لوگو را انتقال دهد.

ساختمان های به کار رفته در این لوگو ، موقعیت مکانی لوگو را به خوبی به نمایش گذاشته اند.

مطالعه کنید   طراحی لوگو تالار

در طراحی لوگو باغ وحش می توانید از تکنیک های زیر استفاده کنید:

  • با استفاده از تصویر حیوانات می توانید زیبایی بصری و نام برند خود را به کاربران نشان دهید.
  • می توانید از حروف فارسی و یا لاتین برای لوگو استفاده کنید. به عنوان مثال ، شرکت کنتیننتال که تولید کننده تایر خودرو است ، از دو حرف لاتین C و     O در لوگوی خود استفاده کرده است.
  • از تصاویر و شکل ها در طراحی لوگو باغ وحش به صورت خلاقانه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، می توانید حروف لاتین را به صورت لبخند در لوگوی خود طراحی کنید.
  • از نمادها و سمبل ها در لوگوی خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، در لوگوی آرایشگاه از عکس قیچی و در لوگو باغ وحش از تصویر حیوان در لوگو استفاده می شود.
  • هر حیوانی در طراحی لوگو باغ وحش ، معنا و مفهوم خاصی را منتقل می کند. به عنوان مثال ، شیر نماد قدرت و طاووس نماد غرور و افتخار است.
  • می توانید حروف لاتین لوگوی خود را بر اساس جهت های جغرافیایی انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر مکان و فضای باغ وحش در شمال غربی یا شمال قرار دارد ، می توانید از حرف W (نماد غرب) و هم حرف N (نماد شمال)  در لوگوی خود استفاده کنید.
  • معمولا در طراحی لوگو باغ وحش از تصویر حیوانات و درختان استفاده می شود.
  • حروف و تصاویر لوگوی باغ وحش را به گونه ای انتخاب کنید که به راحتی و با وضوح بیشتری قابل مشاهده باشند.
  • رنگ لوگوی باغ وحش شما نیز تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. معمولا از رنگ های طبیعی و رنگ هایی مانند: سبز ، آبی ، بنفش ، قرمز ، سفید و… در طراحی لوگو باغ وحش استفاده می شود.
مطالعه کنید   طراحی لوگو بانک

یکی دیگر از عواملی که سبب زیبایی و جذابیت لوگوی باغ وحش می شود ، استفاده از تصاویر و عناصر طبیعی در آن ها است. به عنوان مثال ، تصویر ماه نمادی از شب و خورشید نمادی از روز و روشنایی است. می توانید با توجه به مفهوم و معنای لوگوی خود از تصویرهای موجود در طبیعت استفاده کنید. تصاویر لوگوی باغ وحش خود را متنوع و زاویه دار طراحی کنید. این امر سبب می شود که جذابیت لوگوی شما افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *