طراحی لوگو برای بورس

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
طراحی لوگو برای بورس

طراحی لوگو برای بورس

 

طراحی لوگو برای بورس

 

در دنیای بازار و بورس ، رنگ ها ، طرح ها و متن ها نقش مهمی در جلب نظر مشتری ایفا می کنند. امروزه بسیاری از مشاغل مرتبط با بازار و مخصوصاً مشاغل مرتبط با بورس برای ایجاد ارتباط مؤثر با مشتری و القای پیام خود به آن ها از روش طراحی لوگو برای بورس استفاده می کنند. شرکت ها و مؤسساتی که مشغول فعالیت در بازار بورس و بازار مصرف هستند ، حتما لازم است از ابزارهای مهم و مؤثر در طراحی لوگوی خود استفاده کنند تا بتوانند رضایت و اعتماد مشتریان خود را به دست بیاورند.

طراحان لوگوهای بورسی برای طراحی لوگو بورس به نکات مهمی توجه می کنند. برخی از این نکات را به شما می گوییم.

  • از طرح های جذاب و ارزشمند در لوگوی خود استفاده کنید.

لوگوی شما علاوه بر ساده بودن ، باید به گونه ای باشد که سبب جذب نگاه کشتری شود. صاحبان مشاغل بازار و بورس برای این که بتوانند از طرح های مناسبی در لوگوی خود استفاده کنند ، به نکاتی مانند: تصاویر باکیفیت ، عناصر گرافیکی مدرن ، فونت و قلم و…. در طراحی لوگو ی خود توجه می کنند. این امر سبب ماندگاری طرح لوگوی آن ها در ذهن مشتری می شود.

  • از طرحی خاص و منحصر به فرد در طراحی لوگو برای بورس استفاده کنید.

برای این که بتوانید به طرحی خاص و منحصر به فرد در لوگوی خود دست پیدا کنید ، ابتدا لوگوهای رقبای خود را بررسی کنید. در صورتی که رقبای شما از اشکال و رنگ های مشابه در طراحی لوگو استفاده کرده اند و از این طریق توانسته اند بازار را در اختیار بگیرند در نتیجه ، با مشتریان خود به راحتی ارتباط برقرار کرده اند. شما نیز سعی کنید با به کارگیری ایده هایی جدید و مدرن ، لوگویی منحصر به فرد طراحی کنید تا بتوانید از رقبای خود سبقت بگیرید.

مطالعه کنید   ساخت لوگو برای اینستاگرام

نکته مهم دیگر این است که هرگز از طرح لوگوی رقبای خود ، کپی برداری نکنید ، زیرا سبب کم رنگ شدن ارزش و اعتبار شرکت شما می شود.

  • از رنگ مناسب در طراحی لوگو ی خود استفاده کنید.

با توجه به این که رنگ مناسب ، نقش مهمی در جذابیت لوگوی شما دارد و سبب ایجاد واکنش در مخاطب می شود ، رنگ لوگوی خود را متناسب با سبک و سلیقه مخاطبان و مشتریان ، شاخص های فرهنگی مشتریان ، شرایط بازار و… انتخاب کنید. در حال حاضر ، بیشتر شرکت های بورسی و صنعتی از یک رنگ خاص در لوگوی خود استفاده می کنند.

  • از تصاویر مرتبط در طراحی لوگو ی خود استفاده کنید.

امروزه بیشتر لوگوهای شرکت های مختلف ، تصویری – متنی است. این سبک از لوگو در بیشتر صنایع مانند : صنایع پوشاک ، اتومبیل سازی ، فروشگاه ها و… استفاده می شود. در شرکت های بورسی معمولا از اشکال هندسی و عناصر و نماد ها در طراحی لوگو ی آن ها استفاده می شود. به عنوان مثال ، استفاده از شکل دایره ، مفاهیمی مانند : امنیت ، آسایش ، تداوم و راحتی به مخاطب منتقل می شود ؛ و شکل مثلث ، مفاهیمی مانند: نظم ، قدرت ، انرژی ، شاخصه های مرتبط بورسی ، تعادل و… را به مخاطبان شما منتقل می کند. لوگوهای چهار گوش نیز انتقال دهنده مفاهیمی مانند: اعتبار ، ارزش ، دقت و .. را به مخاطب منتقل می کنند. برخی از طراحان لوگو در طراحی لوگو برای بورس از خطوط منحنی استفاده می کنند. این خطوط بیانگر میزان سود ، میزان زیان ، تحرّک ، لذت و… به مخاطبان می باشد.

  • در طراحی لوگو برای بورس از طرح های انعطاف پذیر استفاده کنید.
مطالعه کنید   طراحی لوگو نجاری

با توجه به این که بسیاری از شرکت ها با گذر زمان ، دچار تغییراتی می شوند ، لوگوها نیز به مرور زمان ، دستخوش تغییرات و تحولاتی می شوند. قبل از طراحی لوگو ی بورس ، تغییر و تحولات باز و همچنین وضعیت رقبای خود را بررسی کنید. سعی کنید از طرحی در لوگوی خود استفاده کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد و انعطاف پذیر باشد. به این معنی که قالب و طرح لوگوی شما در چند سال آینده نیز کاربرد داشته باشد.

نکته دیگر در انعطاف پذیر طراحی لوگو برای بورس این است که ، طرح لوگوی شما به گونه ای باشد که در همه مکان ها مانند:

سربرگ ها ، کارت ویزیت ، وب سایت ، بیلبوردها ، بنرهای تبلیغاتی ، آگهی های روزنامه ای ، هدایای تبلیغاتی و… نیز قابل استفاده باشد. در همه این موارد ، رنگ و طرح لوگوی شما باید به گونه ای باشد که قابل رؤیت در رنگ های سیاه و سفید نیز باشد.

  • لوگوی خود را متناسب با فعالیت سازمانی خود طراحی کنید.

با توجه به این که وظایف و فعالیت هر شکتی ، نوع فعالیت و زمینه کاری آن را مشخص می کند ، لوگوی آن نیز باید به گونه ای طراحی شود که مرتبط با فعالیت سازمانی آن باشد. توجه داشته باشید که لوگوی شما بیان کننده هویت و کسب و کار شما است ، در نتیجه میان طرح لوگوی خود فعالیت سازمانی خود ، ارتباطی ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر در زمینه صنعت و کامپیوتر فعالیت می کنید ، بهتر است از لوگوهای مدور و یا کروی شکل استفاده کنید ، زیرا مفاهیم و پیام شما را به راحتی به افراد انتقال می دهند؛ و اگر در زمینه نشر کتاب فعالیت می کنید ، بهتر است از تصاویری مانند قلم و کتاب در طراحی لوگوی خود استفاده کنید. اگر قصد طراحی لوگو برای بورس را دارید ، بهتر است از تصاویری مانند: سکه و یا طرح دلار در لوگوی خود استفاده کنید.

مطالعه کنید   تاریخچه لوگو پپسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *