لوگوی بوندسلیگا

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
لوگوی بوندسلیگا

لوگوی بوندسلیگا

 

لوگوی بوندسلیگا

 

لوگوی بوندسلیگا: در بیست و هشتم ژوئیه سال ۱۹۶۲ اتحادیه فوتبال آلمان (Deutscher Fussball-Bund) که بنام DFB  هم شناخته می شود  ، تصمیم گرفت بازی ‌های سراسری فوتبال آلمان را تحت لیگی با عنوان بوندسیگا (Bundesliga) برگزار کند. از این طریق ، این لیگ معتبر تاسیس شد و اولین فصل بازی های آن در سال ۱۹۶۳ و ۱۹۶۴ انجام شد.

در سال ۱۹۳۲ و قبل از تاسیس لیگ بوندسلیگا ، فلیکس لینمان (رئس سابق اتحادیه فوتبال آلمانان (DFB) لیگ حرفه‌ای (Profiliga) فوتبال آلمان را تحت نام «لیگ شاهنشاهی» یا «لیگ سلطنتی»  (Reichliga) تأسیس کرد. تنها بهترین باشگاههای فوتبال آلمان در این لیگ بازی می کردند. برخی از باشگاههای محلی این تیم را قبول نداشتند و نمی توانستند در آن شرکت کنند.

زمانی که در تابستان سال ۱۹۶۲ تیم ملی آلمان در بازی های یک چهارم نهایی جام جهانی شیلی حذف شد، هرمن نویبرگر (Hermann Neuberger) که  بعدها رئیس اتحادیه فوتبال آلمان شد، پیشنهادی برای بازسازی و ایجاد ساختاری جدید برای فوتبال و لیگ آلمان ارائه داد.

در ۲۸ ژوئیه سال ۱۹۶۲ رئیس اتحادیه فوتبال آلمان جلسه ای تشکیل داد و تصیم گرفت که در سال ۱۹۶۳ و ۱۹۶۴ لیگ حرفه ای بوندسلیگا را تاسیس کند.

تاریخچه لوگوی بوندسلیگا

 

لوگوی بوندسلیگا

 

بوندسلیگا (Bundesliga) واژه ای آلمانی است. این واژه به معنی «لیگ ملی» و «لیگ سراسر» در کشور آلمان است. با توجه به اینکه دولت آلمان ، دولتی فدرال است، فعالیت های اجتماعی و عمومی آن تحت نظارت اتحادیه انجام می شود. لیگ های ورزشی کشور آلمان نیز به نام لیگ فدرال شناخته می شوند. کشور اتریش هم مانند کشور آلمان ، کشوری فدرال است. در کشور آلمان ، هر روز یک لیگ سراسری ملی و یا بوندسلیگاه وجود دارد.

در سالهای ۲۰۱۲ -۲۰۱۳ لیگ بوندسلیگاه رکورد میانگین ۴۵۵۰۰ هزار تماشاگر را دارد. این رقم در میان تمامی لیگهای اروپا در جایگاه اول قرار گرفته است. رتبه بعدی لیگ برتر را کشور انگلستان دارد. به طور کلی، این کشور ۵۲ سال سابقه بازی در بوندسلیگا را دارد.

طراحی لوگو ی جدیدی که در رقابت های بوندسلیگا طراحی شد ، از سال های ۲۰۱۷ -۲۰۱۸  در رقابت های آلمان مورد استفاده قرار گرفت . به گزارش هوادارن لوگو ی فعلی بوندسلیگاه این لوگو از سال ۲۰۰۳ مورد استفاده قرار گرفته است و در سالهای بعد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. گفته شده است که لوگو ی بوندسلیگای ۲ و فدراسیون فوتبال آلمان هم تغییر خواهد کرد.

همچنین لوگو ی بوندس لیگای ۲ و فدراسیون فوتبال آلمان نیز تغییر خواهد یافت.

شخصی به نام توماس مولر (Thomas Müller) در ۱۳ سپتامبر سال ۱۹۸۹ در وایلهایم در اوبربایرن متولد شد. او بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان و بایر مونیخ بود. توماس مولر اولین بازی خود را برای تیم نخست بایر مونیخ در زمان لوئی فان خال انجام داد. توماس توانست در سال ۲۰۱۰ قهرمانی در لیگ بوندسلیگاه و جام حذفی رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد.

این امر سبب شد که توماس مولر به تیم ملی دعود شود. او در جام جهانی ۲۰۱۰ هم شرکت کرد. در این سال او توانست مقام سوم جام جهانی و لقب آقای گل با پنج گل را به دست بیاورد.  توماس مولر توانست کفش طلای جام جهانی را به دلیل شهرت به آقای گل به دست بیاورد. او توانست ۵ گل و ۳ پاس را به ثمر برساند. توماس مولر توانست در سال ۲۰۱۲ گل بایرن را در فینال جام قهرمانان باشگاه های اروپا را به ثمر برساند. بایرون با اینکه در ضربات پنالتی شکست خنودرد اما توانست در مسابقات لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۱۳ مقام قهرمانی را به دست بیاورد.

توماس مولر که در دوران بازی خود کارت قرمز از داوران دریافت کرده بود ، توانست دقیقه ۷۵ پایش را بالا بیاورد و در همان موقع ، ضربه شدیدی به سر لوکاس تالیافیکو ، مدافع آرژانتینی آژاکس وارد کرد. این حرکت مولر سبب شد که کلمت تورپن ، داور فرانسوی او را از بازی اخراج کند. پس از آن ، عکس صحنه برخورد توماس مولر و تالیافیکو در فضای مجازی در کنار لوگوی بوندسلیگا قرار گرفت. گفته شده است که لوگو ی تیم بوندسلیگا از این تصویر گرفته شده است. ستاره بایرن مونیخ نیز قصد داشته که لوگو ی لیگ کشور خود را به تصویر بکشد. برخی نیز می گویند کریم باقری در تیم آرمینیا بیله فلد ، گل بسیار دیدنی به تیم ماینتس زد که پس از ورود به زمین در دقیقه ۸۱ توانست دروازه حریف خود را باز کند. به همین دلیل ، برخی می گویند این گل کریم باقری زمینه ساز ساخت لوگو ی بوندسلیگای آلمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *