پرش لینک ها

چگونه یک لوگو حرفه ای طراحی کنیم؟

چگونه یک لوگو حرفه ای  طراحی کنیم؟

 

 لوگو حرفه ای

 

زمانی که طراحی لوگو ی شرکت های مختلف را می بینیم ، به دنبال این هستیم که با روش های طراحی لوگوی آن ها آشنا شویم. طراحان حرفه ای لوگوهای تبلیغاتی از دو روش در طراحی لوگو استفاده می کنند:

در روش اول ، طراحان حرفه ای نماد یا لوگوی شرکت را در چند مرحله طراحی می کنند و در نهایت یک لوگوی مفهومی ایده ال طراحی می کنند.

در روش دوم ، طراحان لوگو از نرم افزارها و ابزارهای مخصوص طراحی لوگو استفاده می کنند.

اگر قصد طراحی لوگو به صورت حرفه ای دارید ، لازم است با پنج تکنیک آشنا شوید تا بتوانید لوگویی زیبا و مفهومی طراحی کنید.

  • ابتدا هدف خود را از طراحی لوگو مشخص کنید.

قبل از طراحی لوگو ی خود ، به این سوال پاسخ دهید که لوگوی شما در چه زمینه ای و برای معرفی چه شرکتی طراحی می شود؟ لوگو تنها یک نماد و علامت نیست ، بلکه معرفی کننده کسب و کار شما از طریق تصویر ، متن ، فونت و رنگ نیز می باشد.

  • از نمادها و نشان واره های جالب در طراحی لوگو ی خود استفاده کنید.

یکی از مواردی که طراحان حرفه ای لوگو به آن توجه می کنند ، استفاده از تصاویر و نمادهای جالب و الهام بخش است. این نمادها را با توجه به حرفه و کسب و کار افراد انتخاب می کنند. به عنوان مثال ، اگر صاحب یک نمایشگاه ماشین هستید ، از تصویر ماشین در لوگوی خود استفاده کنید.

  • با اصول و استانداردهای طراحی لوگو آشنا شوید.

با مشخص کردن طرح و تصویر لوگوی خود ، در مرحله بعد لازم است با اصول و قوانین طراحی لوگو آشنا باشید. به طور کلی ، اصول مهم و اساسی در طراحی لوگو حرفه ای شامل موارد زیر است:

  • از طرح ساده در لوگو استفاده کنید.

یکی از مواردی که سبب می شود لوگوی شما رسمیت پیدا کند ، استفاده از طرح ساده در آن است. استفاده از یک نماد خوب و ساده سبب می شود که طرح لوگوی شما جذاب و منحصر به فرد به نظر برسد. به این منظور ، سعی کنید از تصاویر و عناصر پیچیده و مبهم در لوگوی خود استفاده نکنید.

  • از طرح های ماندگار در لوگو استفاده کنید.

اگر به برندهای معروف ، نگاهی بیندازید ، متوجه می شوید که رعایت اصل سادگی و استانداردها در آن ها سبب ماندگاری آن ها شده است. زمانی که طراحی لوگو ی شما مناسب باشد ، در عین ساده بودن در ذهن مخاطب و بیننده باقی می ماند.

  • لوگو باید بی نظیر باشد و محدود به زمان نباشد

زمانی که المان ها و اجزای لوگوی شما به صورت استاندارد در کنار یکدیگر قرار بگیرند ، طرح لوگوی شما تا 10 یا 50 سال دیگر نیز باقی می ماند.

  • از طرح ها پویا و کاربردی در لوگو استفاده کنید.

پویا بودن و کاربردی بودن لوگو به این معنی است که از طرح لوگوی خود بتوانید در فضاهای مختلف مانند: وب سایت ها ، اپلیکیشن ها ، فضاهای باز مانند: میدان های معروف ، اتوبان و … استفاده کنید.

  • لوگوی خود را متناسب طراحی کنید.

یک طراح ماهر و حرفه ای در طراحی لوگو به این نکته توجه می کند که طرح لوگو با هدف او هماهنگی داشته باشد. به این منظور ، لازم است از یک طرح مناسب با حوزه کسب و کار ، فونت مناسب و تصویر مناسب در لوگوی خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر قصد طراحی لوگو برای اسباب بازی فروشی را دارید ، بهتر است از تصاویر کودکانه و رنگ های شاد و روشن در لوگوی خود استفاده کنید.

  • از تجربیات دیگران در طراحی لوگو حرفه ای بهره بگیرید.

اگر به برندها و لوگوهای موفق دقت کنید ، بسیاری از آن ها از تجربیات دیگران در طراحی لوگو ی خود استفاده کرده اند. با استفاده از این روش ، شما می توانید به راحتی بد و خوب بودن لوگوی خود را تشخیص دهید. به عنوان مثال ، برند     Nike Swoosh به وسیله شخصی به نام کارولین دیویدسون در سال 1971 طراحی شد. امروزه این برند همچنان به عنوان یک لوگوی معروف و به یادماندنی شناخته شده است. نکته دیگری که سبب ماندگاری این برند شده است ، استفاده از نماد ساده و مینیمال وال ، مجسمه معروف الهه یونانی است. این امر سبب شده است که این برند ، به عنوان یک برند ورزشی بسیار معروف شناخته شود.

  • یک فرآیند مشخصی برای طراحی لوگو ی خود ایجاد کنید

می توانید از طریق نرم افزارهایی مانند فتوشاپ یا Adobe Illustrator  فرایند طراحی لوگو ی خود را پیاده کنید. با توجه به سبک و سلیقه خود می توانید طرح لوگوی خود را تغییر دهید.

یکی از تکنیک هایی که به شما در طراحی لوگو ی حرفه ای کمک می کند ، در نظر گرفتن یک فرایند مشخص در طراحی لوگو است. به عنوان مثال ، ابتدا طرح مورد نظر لوگوی خود را انتخاب کنید. سپس ،  عناصر و اجزای لوگوی خود را با توجه به حوزه کسب و کار خود انتخاب کنید.  در صورت لزوم می توانید از تصاویر و سمبل ها در لوگوی خود استفاده کنید ، این امر سبب می شود که لوگوی شما به صورت مفهومی طراحی شود و بیننده با دیدن این تصویر ، به حوزه کار و پیام شما پی ببرد. نکته دیگر که سبب موفقیت در طراحی لوگو می شود ، استفاده از نظر دیگران است. سعی کنید از طراحان حرفه ای لوگو برای ساخت لوگوی خود استفاده کنید تا بتوانید لوگویی ماندگار و حرفه ای برای خود طراحی کنید.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه