راهنمای طراحی لوگو برای طراحان

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
راهنمای طراحی لوگو

راهنمای طراحی لوگو

در این مقاله قصد داریم  راهنمای طراحی لوگو را به طراحان لوگو آمورزش بدیم اگر تصمیم به ایجاد پروژه های خود دارید و می خواهید  برای خود کار کنید بایدازتجربیات حرفه ای ها هم استفاده کنید واز آنها هم مشاوره بگیرید زیرا، تقریباً در همه موارد هنگام طراحی لوگو  ، نیاز به همکاری با  افرادی که سالها مشغول به کار هستند خواهید داشت .

ممکن است برخی از افراد قبلاً با طراحان لوگو  کار کرده باشند و عملا طراحی مختصری از لوگو داشته باشند ، اما در بیشتر موارد ، آنها با روند طراحی لوگو ناآشنا خواهند بود ،بنابراین وظیفه شما هدایت و آموزش در طول مسیر خواهد بود ، که شامل کمک به آنها و تهیه خلاصه طراحی لوگو نیز می باشد.

مختصرنویسی در  طراحی لوگو

خلاصه طراحی ، سندی است شامل مجموعه ای از دستورالعمل ها که نتایج مطلوب یک پروژه را تشریح می کند.

هیچ روش مشخص برای خلاصه نویسی طراحی لوگو  وجود ندارد ، اما باتوجه به تجربه ای که داریم همه طراحان لوگو یک هدف مشترک را به اشتراک می گذارند ، برای تهیه لیستی ازاین  اهداف. باید بدانید که چه چیزی را می خواهید طراحی کنید واز آن مهمتراین است که هم شما بعنوان طراح لوگو و هم مشتری نتیجه نهایی کار را می بینید شاید مفهوم خلاصه نویسی برای شما مبهم وگنگ باشد اما درادامه به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

قبل از ایجاد خلاصه نویسی در طراحی لوگو  ، باید درک خوبی از تجارت ، رقابت و مخاطبان داشته باشید  شما این کار را باید با پرسش وپاسخ انجام دهید

مفهوم کسب وکار در خلاصه نویسی و  راهنمای طراحی  لوگو

راهنمای طراحی لوگو

ما درتیم طراحی لوگو  هیدیکا  پرسشنامه ای را برای مشترینمان  ارسال میکنیم . سپس به طور مفصل ، این موضوع را با بحث دنبال  میکنیم  تا هیچ گونه خلائی در طراحی لوگو برای مشتریانمان بوجود نیاد .دلیلی که ما پرسشنامه را به جای مصاحبه حضوری انتخاب میکنیم  این است که گاهی اوقات پاسخ به سؤالات در محل دشوار است با این حال ، یک پرسشنامه به مشتری فرصت می دهد تا در صورت لزوم به فکر کردن ، تحقیق و بحث و گفتگو با دیگران بپردازد تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.

بعنوان یک طراح لوگو انتظار نداشته باشید که صاحبان شرکت ومشاغل  همه چیز را در مورد دیدگاه تجاری ، رسالت و برند تجاری خود بدانند در واقعیت ، این همیشه درست نیست. این امر به این دلیل است که بسیاری از صاحبان مشاغل در تولید  محصولات ، کسب درآمد و مدیریت افراد متمرکز هستند ،بنابراین سؤالاتی که شما می پرسید به آنها کمک می کند تا روی مباحث خاص تمرکز کنند که ممکن است هرگز مورد توجه یا تفسیر کامل آنها قرار نگرفته باشد.

پرسشنامه ای که ما برای مشتریانانمان استفاده می کنیم در نرم افزار  InDesign طراحی شده است ، وه به صورت PDF از نرم افزار خروجی گرفتیم  ما پرسشنامه ایی که در ایندیزاین طراحی کردیم را نسبت به مایکروسافت ورد ترجیح می دهیم به این دلیل که  این امر به شما امکان کنترل طراحی را می دهد که بسیار حرفه ای تر با پرستیژ بالا به نظر برسد.

]موارد زیر چند نمونه از سؤالاتییست  که از مشتریانمان در حوزه طراحی لوگو می پرسیم .

 • نام شرکت شما چیست؟
 • آیا شرکت شما برچسب یا شعاری دارد که بتواند به عنوان بخشی از لوگو مورد استفاده قرار گیرد؟
 • چه محصولات یا خدماتی را ارائه می دهید ؟
 • شرکت شما چند سال است که تاسیس شده است ؟
 • چه تعداد کارمند برای شرکت شما کار می کنند؟
 • رقبای شما چه کسانی هستند ؟
 • چه چیزی شما را از رقبایتان  متمایز می کند؟
 • آیا سناریویی برای افزایش فروش محصولات یا خدمات خود دارید ؟
 • آیا تصاویری الهام بخش در رابطه با تجارت شما وجود دارد؟
 • شغل یا خدمات تان را در ۵ سال آینده  چطور می بینید ؟
 • مخاطبان  شما چه اهمیتی دارند؟
 • مخاطبانتان از شما  چه می خواهند؟
 • مخاطبان شما چگونه می توانند از محصول ، سازمان یا خدمات تان مطلع شوند؟
 • می خواهید مخاطبانتان با شرکت شما چه ارتباطی داشته باشند؟
 • به طور کلی ، به نظر شما کدام لوگو یا آرم تجاری برای مخاطبانتان  جذاب است و چرا؟

 

بنابراین هدف نهایی شما  بعنوان یک طراح لوگو در راهنمای طراحی لوگو  درک کاملی از تجارت یا محصول مخاطبانتان  است ، بنابراین شما با جزئیات می فهمید که برای طراحی لوگو چه چیزی را طراحی کنید واز چه اصول وسبک وایده ای استفاده کنید.

در بعضی مواقع ، پاسخهای ارائه شده ممکن است به موضوع دیگری ربط داشته باشد  که باید پرسیده شوند. پیگیری کنید تا خلائی در کارتان  نداشته باشید .

برخی از دارندگان مشاغل به دلیل محدودیت زمانی یا بدلیل عدم اعتماد به شما  ممکن است در این مرحله اطلاعات محدودی به شما  بدهند. در این موارد ، یک جلسه پیگیری ضروری است بنابراین شما می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. بعداً در این مقاله با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد که چرا این امر بسیار مهم است.

ایجاد اهداف طراحی لوگو

بر اساس اطلاعاتی که از مشتریانتان جمع آوری کرده اید ، اطلاعات ضروری را برای ایجاد لیستی از اهداف طراحی لوگو برای دستیابی به آنها ، بیرون بکشید. بادادن لیستی از آبجکت های ضروری در طراحی لوگو به مشتریان باعث می شود که اطلاعات خوبی را دراختیارتان قرار دهند همچنین به آنها اجازه می دهد تا پروژه را ارزیابی کنند و قبل از شروع هرگونه تغییر مورد نیاز را انجام دهند

پس از ایجاد خلاصه نویسی طراحی لوگو  ، قبل از شروع  طراحی لوگو ، اجازه دهید که مشتری خلاصه را بررسی و تأیید کند ،در غیر اینصورت باچالش بزرگی مواجه خواهید شد لذا اظهارنظرات مشتری بسیار مهم است.

اهمیت خلاصه نویسی در طراحی  لوگو : ( موفقیت یا عدم موفقیت )

مادرتیم طراحی لوگو هیدیکا بارها روی اهیمت خلاصه نویسی در طراحی لوگو تاکید کرده ایم ، اگر خلاصه نویسی  طراحی شما ضعیف باشد ، حتی اگر فکر می کنید طرح ها بهترین هستند ، به احتمال زیاد به دلیل اینکه نتوانسته اید آنچه را که می خواهید به دست بیاورید ، توسط مشتری رد شود ،

به همین دلیل است که تاکید می کنیم  اطلاعات لازم را از مشتری دریافت کنید … در غیر این صورت ، شما یک مشتری بی اعتماد در پرونده خود خواهید داشت و فقط خودتان مقصر آن هستید.

از طرف دیگر ، خلاصه نویسی خوب به این معنی است که شما و مشتریانتان  در تلاش برای دستیابی به آن هستید که می توانید شرکت و  اهداف مخاطبان را  کاملاً تحقیق کنید و سپس هنگام ارائه از اسناد طراحی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. طرح های شما به احتمال زیاد مورد تأیید قرار می گیرند و مهمتر از آن ، بیشتر در جهان واقعی موفق می شوند.

راهنمای طراحی لوگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *