چرا کسب کار شما نیاز به طراحی لوگو دارد

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
اهمیت طراحی لوگو

اهمیت طراحی لوگو

طراحی لوگو در همه جا هست.

هنگامی که به اطرافمان نگاه می‌کنیم می‌توانیم به راحتی حداقل ده لوگوی مختلف را بدون تلاش بشماریم. لوگو‌ها همه جا پراکنده شده‌اند و در فرهنگ و سبک زندگی ما جا گرفته‌اند. لوگوها بر تصمیم‌های ما تأثیر می‌گذارند، ارتباط برقرار می‌کنند و ارزش‌های یک شرکت را نشان می‌دهند و اغلب پر از معنا هستند.

اهمیت طراحی لوگو

 

هدف یک لوگو  ( نماد تجاری ) چیست؟

نقش اصلی یک لوگو شناسایی است. شما باید این مقوله  را کاملاً به خاطر بسپارید، چون همه توصیه‌های دیگر را که در ادامه می‌شنوید، در برمی‌گیرد. شناسایی چیزی است که واقعاً مهم است. با ظهور تغییرات و گرایش‌هایی که در حال پیشرفت هستند، ابزارها وترفند های طراحی لوگو تکامل پیدا می‌کنند. این مسئله باعث  می‌شود که یک لوگو به شدت با زمان تغییر کند، اما همیشه یک هدف مهم برای لوگو این است که فرد، محصول، کسب‌وکار و یا خدماتی که لوگو را برای آن طراحی می‌کنید، شناخته شود.

اهمیت طراحی لوگو

تعیین هویت

بهترین راه درست شناسایی هدف لوگو، تعیین هویت است که به عنوان یک طراح یا مالک کسب‌وکار، قبل از کار بر روی هر ایده‌ای باید به طور کامل محیطی را که لوگو در آن دیده می‌شود، درک کنید. رقبای تجاری چه کسانی هستند و چطور به نظر می‌رسند؟ کدام رنگ‌ها و نمادها در حال حاضر در رقابت تثبیت ‌شده‌اند؟ چطور می‌توانیم لوگو را در ازدحام رقبا متمایز کنیم؟

 

طراحی لوگو یک هنر نیست بلکه ابزار استراتژیکی است

طراحی لوگو هنر نیست – بسیاری از افراد آنها را با  هنر اشتباه می گیرند زیرا آرم ها یک شیء بصری هستند.نقش ما به عنوان طراح این نیست که یک چیز زیبایی را طراحی کنیم ، و نه برای طراحی چیزی که ما یا مشتری شخصاً ظاهر آن را دوست داریم ، بلکه در عوض باید با طراحی آرم به عنوان ابزاری استراتژیک تجارت رفتار کنیم که به یک شرکت اجازه می دهد تا در دنیای وسیعی که در آن زندگی می کنیم شناخته شود.البته ، یک آرم هنوز هم می تواند خوب به نظر برسد ، اما این باید یک عامل ثانویه در هنگام طراحی یک آرم می باشد. وعامل اول تعیین هویت است .

 

طراحی آرم نیازی به معانی پنهان ندارد

طراحان به ویژه تیم طراحی لوگو دیجیتال مارکتینگ هیدیکا  اغلب قصد دارند از ابتدا معانی مختلفی را در لوگو بگنجانند. با این حال، در این مورد نیاز نیست تمرکز بر روی تعیین هویت باشد. هر معنایی و یا وابستگی، با گذشت زمان از طریق تعامل با لوگو به دست می‌آید.طراح بزرگ مایکل بیروت می‌گوید:

«یک لوگوی جدید مخزنی خالیست و از اولین روز  معنایی برای  بینندگان  ندارد. معنای زمانی از طریق بازاریابی مداوم و تعاملات مشتریان با برند شرکت اضافه خواهد شد. برای اینکه واقعاً درک کنید منظورمان از این حرف چیست، نگاهی به تصاویر تیک و سیب در زیر بیندازید و سعی کنید بیش از یک آرم  خوب طراحی‌شده را تصور نکنید؛ می‌بینید که این غیرممکن است.»

اهمیت طراحی لوگو

خوب ، بنابراین اکنون ما این راه را پیدا کردیم ، بیایید ببینیم که چرا لوگوها اهمیت دارند …

اهمیت طراحی لوگو در جهان

لوگو ها چهره یک کسب‌وکار، محصول یا خدمات هستند.

وقتی که یک کسب ‌و کار را در ذهن خود تصور میکنید ، اغلب به سرعت نماد آن کار را  مجسم می‌کنید، آن کمان‌های طلایی یک شرکت فست فود معروف، یا سیب گاز گرفته شده، نشان‌دهنده یکی از برندهای تکنولوژی محبوب است. به همین ترتیب، وقتی یک لوگو را می‌بینید که با آن آشنا هستید، مانند لوگوهای نایک و اپل که در تصویر فوق مشاهده کردید، بلافاصله آن را با خاطرات، تجربیات و تعامل با برند ارتباط می‌دهید.

ایجاد شناخت فوری برند

لوگو یی که به خوبی طراحی‌شده است به یادماندنی خواهد بود و به مشتریان کمک می‌کند تا برند را به خاطر داشته باشند. پردازش و بخاطر سپاری  شکل‌ها و رنگ‌ها برای مغز انسان آسان‌تر از کلمات است. این بدان معنی است که اگر هویت برند در بازار، یونیک باشد، پیدا کردن و شناسایی دوباره شرکت برای خرید خدمات و توصیه به دوستان آسان‌تر است.

اهمیت طراحی لوگو در تصمیم گیری های ما

ما از همان روز اول، یک کتابخانه تصویری را در ذهن خود ایجاد می‌کنیم و شروع به استفاده از فونت‌ها، شکل‌ها و رنگ‌ها با احساسات و اشیا خاص می‌کنیم. به سادگی با نگاه کردن به لوگو، فوراً قضاوت می‌کنیم و یک کار، محصول و یا خدمات را به‌نوعی درک می‌کنیم. اگر ما فکر کنیم که یک شرکت بسیار گران به نظر می‌رسد و یا شرکتی بسیار سرگرم‌کننده، یا بسیار افراطی است از آن اجتناب کنیم. به همین ترتیب، اگر لوگو و هویت برند مربوطه شبیه به نوع شرکت، محصولات یا خدماتی باشد که ما به دنبالش هستیم و می‌خواهیم با آن در ارتباط باشیم، به طور فعال با شرکت درگیر خواهیم شد و محصولات و خدمات خود را خریداری خواهیم کرد. به همین دلیل است که لازم است که لوگو به درستی نشانگر کسب‌وکار باشد، همان طور که می‌خواهید مخاطب درست را جذب کنید.

یک لوگو انتظارات شرکت را تشکیل می‌دهد و اگر نتواند آن را براورده کند، یا اگر مشاغل اشتباهی را به خود  جلب کند، زمان و پول برای افرادی که به مشتری تبدیل نخواهند شد، به هدر خواهد رفت و حتی تجربه بد مشتریان ، این حق را از لوگو خواهد گرفت. در تصویر زیر طراحی لوگو برای شرکت Rocks & Road را مشاهده می‌کنید که یک مثال عالی از نحوه نمایش درست یک کسب‌وکار از طریق طراحی خوب لوگو است.

اهمیت طراحی لوگو

با داشتن بسیاری از مشاغل در جهان ، یک شرکت فرصتی  برای تحت تاثیر قرار دادن و جذب مشتریان دارد. اگر طراحی لوگو نتواند بینندگان را در دنیای امروزی اینترنت  تحت تأثیر  قرار دهد ، باید مشتریان به راحتی به جاهای دیگر مراجعه می‌کند.

تجربه در اهمیت طراحی لوگو

برخی از صاحبان مشاغل تلاش می‌کنند کار طراحی آرم را به نیروهای خود بسپارند، یا از طراحان آماتور  با هزینه کم استفاده می‌کنند و نمی دانند که طراحی ضعیف  چقدر  می‌تواند به آن‌ها لطمه بزند . چرا که تجربه اهمیت زیادی در طراحی لوگو  دارد.

این یک جمله طلایی است که «هیچ چیزی گران‌تر از طراحی ارزان نیست». در مورد طراحی لوگو نیز هر شرکتی با پذیرش ارزان‌ترین و سریع‌ترین مسیر ممکن می‌تواند باعث ایجاد آسیب به تصویر برند شود.

 ارزش برند در برندینگ

اگر چه هدف اولیه لوگو  ، هویت است؛ اما لوگو ها می‌توانند اهرمی برای ارتباط با پیام‌های مهم برند و ارزش‌ها نیز باشند. تنها نکته مهم این است که مطمئن شوید لوگو را ساده نگه می‌دارید. بهترین حالت در مورد طراحی لوگو این است که تنها به یک ایده کلیدی اشاره کنید.

به عنوان مثال، طراحی لوگو برای شرکت بزرگ  آمازون که در زیر نشان داده شده‌ است، در زیر نام خود علامت لبخند دارد که با شادی دریافت چیزی که واقعاً می‌خواستید، ارتباط برقرار می‌کند. این مثبت گرایی با رنگ نارنجی پرطراوت، رنگی که با  گرما، سرگرمی و نور خورشید ارتباط دارد، افزایش می‌یابد. بدیهی است که لبخندی نیز شکل یک فلش طراحی شده است که A را به Z متصل می‌کند و نشان می‌دهد که آمازون طیف وسیعی از محصولات را ارائه می‌دهد که حرکت بسیار زیرکانه‌ای است.

اهمیت طراحی لوگوبرای نمونه ، لوگوی شرکت تحویل کالای FedEx، درحالی‌که به سرعت و حرفه‌ای بودن نگاه می‌کند، آن را به طور ماهرانه‌ای در فضای سفید E و X پنهان کرده ‌است تا نماد سرعت و دقت باشد.

اهیمت طراحی لوگوبا درک واقعی از نقش یک طراحی لوگو، شما قادر خواهید بود به جای ایجاد یک تصویر زیبا ، شناسه های برندهای محکمی را که برای تجارت ایجاد می کند ، ایجاد کنید.

 

منبع مقاله : logogeek.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *