طراحی لوگو آشپزی

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
طراحی لوگو آشپزی

طراحی لوگو آشپزی

 

طراحی لوگو آشپزی

 

طراحی لوگو آشپزی: در واقع ، لوگو از ابزاری است که سبب جلب مشتری می شود. بنابراین ، از طرحی در لوگوی خود استفاده کنید که ماندگار باشد و همیشه در ذهن مشتری و مخاطب شما باقی بماند.

با توجه به اینکه طراحی لوگو سبب حضور موفق شما در بازار می شود ، زمانی که قصد طراحی لوگو دارید ، به همه جزئیات دقت کنید.  اگر طرح لوگوی شما خوب باشد ، مردم با نگاه کردن به آن می توانند خدمات و محصولات شما را به راحتی تشخیص دهند.

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که با غذا و آشپزی سر و کار دارید ، باید لوگویی را طراحی کنید که دارای نمادهای مرتبط با غذا و رستوران باشد. افرادی که در حوزه آشپزی فعالیت می کنند ، تنها به یک نوع غذا اکتفا نمی کنند. در طراحی لوگو آشپزی نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که حوزه فعالیت آشپزی شما کدام است.

طراحی لوگو آشپزی برای رستوران خانگی و فست فود

اغلب افراد برای طراحی لوگو رستوران خانگی و فست فود از تصویر ماسک یا صورت استفاده می کنند. به عنوان مثال ، از تصویر یک حیوان یا یک شخصیت کارتونی استفاده می کنند تا کودکان را نیز جذب خود کنند.

طراحی لوگو رستوران های چند ستاره

اگر صاحب یک رستوران چند ستاره هستید ، می توانید از یک نماد انتزاعی که نشان دهنده غذای خاصی است و شما در پخت آن غذا مهارت دارید ، استفاده کنید. همچنین می توانید از نمادهای دایره ای استفاده کنید.

مطالعه کنید   طراحی لوگوی دندانپزشکی

در بسیاری از رستوران ها و آشپزخانه از تصاویر چاقو و چنگال در طراحی لوگو استفاده می کنند. سعی کنید لوگوی آشپزی خود را متفاوت و متمایز از دیگران طراحی کنید. طرح متمایز لوگوی شما جذاب تر و زیباتر می کند ، در نتیجه ، سعی کنید از طرح ها و تصاویر متفاوت استفاده کنید.

نقش فونت در طراحی لوگو آشپزی

فونت و نوشتار زیبا سبب جذب مشتریان زیادی می شود. در صورتی که فونت با نوع فعالیت و برند شما مناسب باشد ، می تواند تاثیر زیادی در رونق کسب و کار شما داشته باشد. معمولا در لوگوهای آشپزی از فونت های بلد استفاده می شود. به عنوان مثال ، در رستوران های چند طبقه  و مجلل از فونت های دست نویس استفاده می شود و در رستوران های خانگی از فونت های سریف استفاده می شود. در انتخاب فونت لوگوی آشپزی همیشه به سنتی و یا کلاسیک بودن آن توجه کنید. علاوه بر فونت ، به سایز و اندازه نوشته لوگو نیز دقت کنید. متن لوگوی شما باید در هر اندازه ای قابل استفاده باشد.

نقش رنگ در طراحی لوگو آشپزی

معمولا رنگ های خاکستری ، سفید و سیاه از رایج ترین رنگ ها برای طراحی لوگو آشپزی هستند ، زیرا این رنگ ها لوگوی شما را تمیز نشان می دهند. قبل از انتخاب رنگ لوگو به سبک برند خود نیز توجه کنید و رنگ را متناسب با سبک برند خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، در لوگوی کافه ها معمولا از رنگ های قهوه ای استفاده می شود و مشتریان زیادی را جذب می کند. در طراحی لوگو ی آشپزی می توانید از رنگ سبز استفاده کنید ، زیرا این رنگ نشان دهنده تازگی و سالم بودن است.

مطالعه کنید   طراحی لوگو حسابداری

اگر صاحب فست فود هستید ، از رنگ های قرمز و زرد برای لوگوی خود استفاده کنید. در لوگوی رستوران ها و آشپزخانه از رنگ های روشن استفاده نکنید و سعی کنید از رنگ های غذایی استفاده کنید.

نکته دیگر در طراحی لوگو آشپزی این است که رنگی را انتخاب کنید که نظر مخاطبان را جلب کنید. سعی کنید از بیش از دو رنگ در لوگوی خود استفاده کنید ، زیرا استفاده از چند رنگ ، لوگوی شما را زشت و نازیبا می کند.

در طراحی لوگو آشپزی ، لوگویی را انتخاب کنید که از همه لحاظ منحصر به فرد باشد. سعی کنید از عناصر و تصاویری مانند کلاه آشپزی ، ظروف و… در لوگوی خود استفاده کنید تا زیبا و جذاب به نظر برسد. استفاده از عناصر و خدمات گرافیکی نیز سبب جذابیت و هیجان انگیزی لوگو می شود.

با توجه به اینکه لوگو آشپزی مبتنی بر خدمات مربوط به آشپزی است ، باید به صورت زیبا و در عین حال ظریف طراحی شود تا نظر مشتریان را به سمت خود جلب کند. طراحی و ساختار لوگو نیز باید به گونه ای باشد که بتواند معرفی کننده غذاها و خدمات شما نیز در رستوران یا فست فود شما باشد.

در صورتی که لوگو آشپزی شما معروف باشد ، نیازی به دریافت منو در رستوران یا فست فود ندارید. قبل از اینکه لوگوی آشپزی خود را طراحی کنید ، ابتدا طرح های مختلف لوگو آشپزی را ببینید و آن ها را بشناسید.

معرفی طرح های لوگو آشپزی

لوگو آشپزی برای رستوران های مجلل

مطالعه کنید   نکات مهم در طراحی لوگوی جواهرات

اگر صاحب رستوران مجلل مانند رستوران ایتالیایی هستید ، در طراحی لوگو بهتر است از خطوط تمیز با زاویه های یکسان ، تایپوگرافی و رنگ های ترکیبی استفاده کنید تا لوگوی شما جذاب و زیبا به نظر برسد.

لوگو آشپزی برای غذاخوری معمولی

اگر صاحب یک غذاخوری معمولی هستید ، پیشنهاد می کنیم که از رنگ های گرم و شاد و روشن برای طراحی لوگو ی خود استفاده کنید تا نظر افراد را به سمت خود جلب کند.

لوگو آشپزی برای فست فود

اگر صاحب فست فود هستید ، بهتر است از نمادها و تصاویر آماده برای لوگوی خود استفاده کنید. در این تصاویر می توانید از رنگ های جذاب و تایپوگرافی های جالب نیز استفاده کنید.

لوگو آشپزی برای رستوران سنتی ایرانی

اگر صاحب یک رستوران سنتی هستید ، طراحی لوگو ی شما باید به گونه ای باشد که بتواند نوع غذاهای شما را به مشتریان شما معرفی کند. معمولا لوگوهای رستوران های سنتی به صورت کلاسیک و سنتی طراحی می شوند. طراحی این لوگوها به گونه ای است که افراد با یک نگاه می تواند مفهوم و پیام لوگو را درک کنند.  طراحان لوگو با استفاده از فونت ها و رنگ های خاص هر لوگو پیام و مفهوم لوگو را به راحتی به افراد انتقال می دهند.  طراحان متخصص لوگو می توانند با استفاده از فونت‌های خاص، رنگ‌ها و طرح های خاص لوگوی حرفه ای طراحی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *