طراحی لوگو رستوران

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
طراحی لوگو رستوران

طراحی لوگو رستوران

 

طراحی آرم رستوران

 

طراحی آرم رستوران: یکی از مواردی که برای صاحبان رستوران و فست فودها اهمیت دارد ، طراحی لوگو قبل از راه اندازی کسب و کار آنها است. طراحی لوگو رستوران سبب هویت بخشیدن به کسب و کار شما می شود. با گذشت زمان از طراحی لوگو ی رستوران شما ، برند شما معروف و مشهور می شود. افراد مختلف با دیدن لوگوی رستوران شما با محصولات و خدمات شما آشنا می شوند.

نکته مهم در طراحی لوگو رستوران این است که آن را هدفمند طراحی کنید تا پیام شما را به مخاطب و بیننده انتقال دهد. استفاده از عناصر و المان های موثر در طراحی لوگو سبب شهرت و محبوبیت لوگوی شما می شود.

استفاده از طرح و ساختار جذاب نقش مهم و کلیدی در طراحی لوگو رستوران دارد. با به کارگیری رنگ و طرح های موثر و هدفمند می توانید نام خود را در ذهن مخاطب ماندگار کنید. می توانید لوگوی رستوران خود را در مکان های مختلف مانند : سطح ظروف ، لباس پرسنل ، منوی غذا ، کاتالوگ ، پیک ، تابلوی رستوران و… نیز چاپ کنید. طراحان لوگو باید لوگو را به گونه ای طراحی کنند که در هر بعد و اندازه ای قابل اجرا باشد.

طراحی آرم رستوران و فست فود

قبل از طراحی لوگو رستوران ، ابتدا نوع فعالیت خود را مشخص کنید. نوع فعالیت شما در مشخص کردن طرح و اندازه لوگوی شما بسیار موثر است. به عنوان مثال ، اگر رستوران شما در سراسر کشور در حال فعالیت است و شعبه های مختلفی دارد ، طرح و ساختار لوگوی خود را به گونه ای انتخاب کنید که در همه ابعاد و طرح ها قابل اجرا باشد.

مطالعه کنید   طراحی لوگو شرکت هواپیمایی مسافربری

مدل های مختلف طراحی لوگو رستوران

طراحی آرم رستوران محلی

اگر لوگو رستوران شما محدود به یک محله یا یک شهر است ، رقابت شما با دیگران بسیار محدود می شود. در طراحی لوگو ی رستوران خود سعی کنید از سلیقه و فرهنگ مردم و افراد محله و شهر خود اطلاع پیدا کنید. این امر نقش مهمی در موفقیت لوگوی شما دارد.

طراحی لوگو رستوران زنجیره ای

اگر قصد طراحی لوگو برای رستوران زنجیره ای دارید ، سعی کنید آن را با توجه به نیاز روز و آخرین متدهای روز دنیا طراحی کنید.  طراحی لوگو رستوران زنجیره ای در مقایسه با رستوران های محلی محدودیت کمتری دارد. نکته مهم در طراحی لوگو  رستوران زنجیره ای ، استفاده از زبان و نوشتار بین المللی است. از آن جا که این رستوران ها در سایر کشورها نیز فعالیت می کنند ، فونت و نوشتار باید به گونه ای باشد که با سایر زبان ها و فرهنگ ها نیز همسو و هماهنگ باشد.

طراحی لوگو های رستوران های زنجیره ای ساده تر از لوگوی رستوران های محلی است ، زیرا بازار جهانی در طراحی لوگو رستوران ها به سمت طرح های مینیمال در حال حرکت است.

نکات مهم در طراحی لوگو رستوران و فست فود

همانطور که گفته شد لوگو رستوران و فست فود بر روی انواع متریال، سفال، پارچه، پلاستیک، کاشی، بنر و غیره چاپ خواهد شد. بهتر است در همه ابعاد از کیفیت مطلوب برخوردار باشد تا خروجی خوبی داشته باشید.

در یک نگاه نشان دهنده رستوران و فست فود بوده و مخاطب را با پیچیدگی های غیر ضروری سردرگم نکند. طراحی لوگو اصولی و استاندارد باعث می شود در طی زمان های مختلف نیازی به تغییر نداشته باشد و در دوره های مختلف دست نخورده باقی بماند.

مطالعه کنید   طراحی لوگو بافت مو
نقش رنگ در طراحی  لوگو رستوارن و فست فود

رنگ ها انتقال دهنده انرژی و پیام به مخاطب و بیننده هستند. به عنوان مثال ، در طراحی لوگو رستوران بهتر است از رنگ های قرمز ، زرد و یا نارنجی استفاده کنید ، زیرا این رنگ ها سبب می شود که تمایل افراد در سفارش دادن غذا بیشتر شود. به همین دلیل ، طراحان لوگو در طراحی لوگو رستوران از این رنگ ها بیشتر استفاده می کنند. کاربرد رنگ در طراحی لوگو و مخصوصا لوگوی رستوران جنبه روان شناسانه دارد. نکته بسیار مهم این است که از رنگ های سرد و یا رنگ های خنثی در طراحی لوگو رستوران استفاده نکنید ، زیرا سبب عدم تمایل مخاطب و بیننده نسبت به غذا و رستوران در مخاطب می شود.

 نقش فونت در طراحی لوگو رستوران و فست فود

به طور کلی ، فونت ها نقش مهمی در برانگیختن حس افراد به سوی رستوران و فست فود دارند. معمولا در طراحی لوگو رستوران و فست فود از فونت های زنده استفاده می شود ، زیرا حس مثبت و هیجان انگیزی را در افراد به وجود می آورد. سعی کنید از فونت های پیچیده استفاده نکنید ، زیرا سبب عدم تمایل مخاطب و بیننده به رستوران یا فست فود می شود.

در به کار بردن فونت برای لوگو رستوران خلاقیت به خرج دهید و سعی کنید از فونت های خاص استفاده کنید.  علاوه بر فونت ، از نوشتار ، تصویر ، لوگوتایپ ، پیکتوگرام و … نیز در لوگوی خود استفاده کنید.

نقش المان ها در طراحی لوگو رستوران و فست فود

المان ها و عناصر نقش مهمی در موفقیت لوگوی رستوران و فست فود دارند. به عنوان مثال ، می توانید از عناصری مانند بشقاب ، قاشق ، چنگال ، کلاه سر آشپز و … در طراحی لوگو رستوران استفاده کنید. سعی کنید این المان ها را به گونه ای با یکدیگر تلفیق کنید که جلوه بصری بسیار زیبایی را به وجود بیاورید. همچنین  ، می توانید نوشتار و فونت های فارسی و انگلیسی را با یکدیگر تلفیق کنید تا لوگوی خوب و مؤثری به وجود بیاورید .

مطالعه کنید   طراحی لوگو فروشگاه قالی سنتی

تاثیر فرهنگ و سبک رستوران در طراحی لوگو رستوران

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی آرم رستوران ، بررسی فرهنگ مردم آن منطقه است. به عنوان مثال ، رستوران هایی که غذاهای بین المللی مانند : طبیعتا رستوران هایی که غذای چینی، ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی، ایرانی، ایرانی سنتی و … سرو می کنند و منحصرا روی فرهنگی خاص تمرکز دارد، نوع طراحی لوگو، دکوراسیون و هویت بصری متفاوتی نسبت به سایر رستوران ها دارند.

این رستوران ها همچنین از فونت ، رنگ و المان های مخصوصی در طراحی لوگو ی خود استفاده می کنند.  اگر قصد  طراحی لوگو رستوران و فست فود  را دارید ، بهتر است همه نکات گفته شده را مد نظر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *