طراحی لوگو وکالت

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
طراحی لوگو وکالت

طراحی لوگو وکالت

 

طراحی لوگو وکالت

 

طراحی لوگو وکالت: لوگو وکالت در کارهای حقوقی  و سایر کارهایی که ماهیت حقوقی دارند و دارای قوانین و مقررات خاص هستند ، به کار می رود. افرادی که در زمینه حقوقی و وکالت فعالیت دارند ، حتما لازم است یک لوگو مخصوص به خود داشته باند. این لوگ باید درخور و مناسب با شغل آن ها باشد.

در کسب و کارهای مربوط به وکالت و سایر کسب و کارها می توان از طرح های مختلف برای طراحی لوگو استفاده کرد. این طرح ها شامل موارد زیر است:

  • طراحی لوگو تصویری وکالت
  • طراحی لوگو نوشتاری وکالت
  • طراحی لوگو ترکیبی وکالت

در زمینه خدمت به مردم فعالیت می کنند ، افرادی که در این زمینه فعالت می کنند ، لوگو خود را به گونه ای طراحی می کنند که مورد پسند مردم نیز  باشد.

بهتر است طراحی لوگو وکالت تنها به صورت متن صرف نباشد ، زیرا طرح و رنگ در نمایش حرفه ای لوگو وکالت تاثیر زیادی دارد. به طور کلی ، لوگو وکالت باید به گونه ای باشد که طرح به کار رفته در آن حس اطمینان و اعتماد را به افراد منتقل کند و همینطور قانونمند بودن آن را القا کند.

نکات مهم و کلیدی در طراحی لوگوی وکالت

  • استفاده از تصویر مناسب

تصاویری که در لوگو وکالت به کار می رود ، معمولا به شکل ترازو و چکش ، خوشه گندم و یا کتاب است.

این تصاویر را می توان به صورت ابتکاری به کار برد و شکل های زیبا و مدرنی را با استفاده از ان ها به وجود آورد که تاثیر زیادی در ذهن بیننده و مخاطب بگذارد.

  • استفاده از فونت مناسب در طراحی لوگوی وکالت
مطالعه کنید   طراحی لوگو لوازم جانبی گوشی

یکی از مهم ترین قسمت های لوگو  وکالت ، بخش نوشتاری آن است. می توان از رنگ ها  و فونت هایی که القا کننده عدالت ، اعتماد ، قانونمندی و….هستند ، استفاده کرد. در نتیجه ، صعی کنید از رنگ ها و فونت های جذاب و جالب در طراحی لوگو ی وکالت استفاده کنید.

  • ایجاد هماهنگی در اجزای لوگو

سعی کنید لوگو وکالت خود را به گونه ای طراحی کنید که کسالت آور نباشد. از اسامی کمتری در طراحی لوگو استفاده کنید و برای ایجاد هماهنگی در اجزای آن از آیکن های مرتبط در طراحی لوگو استفاده کنید.

  • انتخاب رنگ مناسب در طراحی لوگوی وکالت

با توجه به این که وکالت و حقوق در زمینه های مختلفی مانند : جرائم ، کیفری ، خانواده … فعالیت دارد ، از رنگ های مرتبط با آن ها نیز باید استفاده کند. به عنوان مثال ، در زمینه حقوق خانواده بهتر است از رنگ هایی مانند : سبز یا سفید استفاده شود.

 طراحی لوگو وکالت در چه مشاغلی استفاده می شود؟

طراحی لوگو وکالت تنها در زمینه مشاغل حقوقی به کار نمی رود ، افراد دیگر نیز از این سبک در طراحی لوگو ی خود استفاده می کنند.  به عنوان مثال ، کارشناسان حقوق قضایی ، داوران حل اختلاف ، قضات ، منشیان دادگاه ، کارشناسان رسمی دادگاه ها و… نیز از لوگو وکالت استفاده می کنند.

 یک لوگو وکالت چه ویژگی هایی دارد؟

در واقع ، وکلا از جمله افرادی هستند که در فعالیت خود حتما به طراحی لوگو وکالت نیاز دارند. این طرح به سبک و سلیقه شخص بستگی دارد. در این لوگوها معمولا از رنگ های تیره و روشن در کنار یکدیگر استفاده می شود ، دلیل آن هم این است که  سبب به وجود آمدن جذابیت زیادی در مخاطب می شود.

مطالعه کنید   طراحی لوگو شکلات فروشی

در حال حاضر ، وکلا تمایل دارند که در طراحی لوگو ی خود از رنگ هایی که بیانگر قدرت و عظمت هستند ، مانند رنگ قرمز استفاده کنند. زیرا این رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در بیننده دارند. در کنار طرح و رنگ ، استفاده از یک المان حرفه ای سبب می شود که بیننده با یک بار دیدن لوگو به شناخت کاملی از شما و حوزه فعالیت شما دست پیدا کند.

نکته مهم در طراحی لوگو  وکالت ، یک متن و نوشته تاثیرگذار و کوتاه است. می توانید از جملات معروف در حد دو یا سه کلمه که تاثیر زیادی در مخاطب دارند ، استفاده کنید.
نکته دیگری که طراحی لوگو وکالت اهمیت دارد ، استفاده از طرح متمایز است. به عنوان مثال ، لوگوی اپل دارای رنگ و طرحی متمایز است و سبب شده است که این طرح در ذهن افراد ماندگار شود.

از طرح ساده در طراحی لوگوی وکالت استفاده کنید.

به طور کلی ، ذهن انسان از انبوهی و شلوغی بیزار است. طرح های شلوغ به سختی تحلیل و تفسیر می شوند در صورتی که طرح های ساده ، خیلی راحت تفسیر و آنالیز می شوند. اگر قصد دارید  یک لوگو قابل درک طراحی کنید ، بهتر است از اشکال و طرح های ساده در طراحی لوگو  مانند : دایره ، مثلث و…. استفاده کنید.

از طرح های خلاقانه در لوگو وکالت استفاده کنید .

قبل از طراحی لوگو حتما سعی کنید یک پشتوانه قدرتمند و متفکرانه داشته باشد. این امر باعث مفهوم بخشیدن به لوگوی شما می شود. به این معنی که تصویر لوگو با ایده آن مرتبط باشد. به عنوان مثال ، در طراحی لوگو ی مرسدس بنز از تصویر ستاره استفاده شده است.

مطالعه کنید   طراحی لوگو شرکت آسانسور

از ساختار مناسب در طراحی لوگو استفاده کنید.

لوگو های وکالت معمولا به صورت افقی طراحی می شوند ، دلیل آن هم این است که چشم انسان تصاویر افقی را در کنار یکدیگر بهتر تشخیص می دهد و در نظر او زیباتر و جذاب تر جلوه می کند ، به همین دلیل در طراحی لوگو وکالت از ساختار افقی استفاده می شود.

از لوگوهای تک رنگ استفاده کنید.

لوگو هایی که از ترکیب چند رنگ مختلف در آن ها استفاده شده است ، در مقایسه با لوگو هایی که از یک رنگ در طراحی آن ها استفاده شده است ، خیلی سخت تر قابل درک هستند.

بهتر است از یک رنگ در طراحی لوگو استفاده کنید ، زیرا لوگوهای تک رنگ  ، راحت تر به خاطر سپرده می شوند. به عنوان مثال ، لوگوی شرکت کوکاکولا از یک رنگ قرمز تشکیل شده است و در مقایسه با لوگوی شرکت پپسی که از ترکیب چند رنگ تشکیل شده است ، موفق تر بوده است و افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *