راهنمای ایجاد ایده های طراحی لوگو

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
ایده های طراحی لوگو

ایده های طراحی لوگو

ایده های طراحی لوگو  : کنار آمدن با ایده طراحی لوگو می تواند یک فرایند چالش برانگیز باشد. در حالی که هیچ مجموعه ای از فرمول خاصی برای کمک به شما در تولید ایده وجود ندارد  تیم طراحی لوگو هیدیکا چند فکر و رویکرد را به خوبی  برای شما جمع کرده است . اما قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم مهم است که درک روشنی از لوگو برندهای بزرگ  داشته باشید …

چه چیزی یک لوگو عالی را ایجاد می کند

وقتی صحبت از طراحی لوگو می شود معتقدیم هیچ قاعده و قانونی برای این کار وجود ندارد.همانطور که پل رند گرافیست معروف آمریکایی گفت ، “هدف اصلی لوگو ها شناسایی وتعیین  موضوع شرکت  است  و این دومقوله می تواند  تنها عملکرد بری ایجاد ایده های لوگو باشد .

اگرچه قوانینی برای خلق ایده ها  وجود ندارند ، اما تعدادی دستورالعمل اثبات شده وجود دارد که می توان از طراحان بزرگ گرافیک در  گذشته یاد گرفت. این امر به این دلیل است که ما می توانیم ببینیم که پس از ۵۰  سال استفاده هنوزهم  امروزه در طراحی لوگو ها به کاربرده می شوند .

با نگاه به طرح هایی که در آزمون زمان ایستاده اند وبزرگترین برند شده اند  ، می توانیم اصولی را مشاهده کنیم که در مورد همه آنها صدق می کند. که این اصول عبارتند از

  • سادگی
  • بیاد ماندنی بودن
  • مناسب با موضوع برند
  • تطبیق پذیری
  • بی انتها و ثابت بودن لوگو

بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم که معنی هر کدام از این موارد چیست …

سادگی

لوگوهایی که تا به امروز بهترین برند بوده اند ، مواردی هستند که اصول سادگی را در طراحی لوگو رعایت کرده اند – فقط کافی است برای اثبات این موضوع ، آرم های نایک ، اپل ، آی بی ام و مک دونالد را جستجو کنید.

ما همچنین دیده ایم که لوگو هایی  که در ابتدای کار پیچیده بوده اند به مرور زمان برای افزایش شناخت بیشتر  ساده شده اند. شرکت نایک یک مثال عالی است.

ایده های طراحی لوگو

طراحی پیچیده ، گنگ یا مبهم  لوگو ، مکانیسمی خود تخریبی  دارد اگر لوگو پیچیده طراحی شود ممکن است فردی که لوگو را میبینید دچار اشتباه شده و مفهوم لوگو را اشتباه متوجه شود یا اصلا متوجه نشود همچنین پیچیده بودن لوگو و ایجاد جزییات زیاد در لوگو باعث کم شدن قابلیت مقیاس پذیری در لوگو میشود و باعث میشود زمانی که لوگو را برای استفاده های مختلف کوچک کنیم دیگر جزییات دیده نشود و لوگو شلوف نا مفهوم به نظر آید بنابرین تا حد امکان سعی کنید که از خطوط اضافی در لوگو بکاهید دلایل زیادی برای ساده طراحی کردن یک لوگو وجود دارد که هر زمان اقدام به طراحی کنید و در این راه تجربه کسب کنید آخر به این نتیجه میرسید که باید لوگو ساده طراحی شود و یک موضوع دیگر منظور از طراحی لوگو ساده این نیست که فقط از یک فونت ساده و بدون خلاقیت در طراحی استفاده کنیم لوگو باید در عین سادگی سرشار از خلاقیت باشد

بیادماندنی بودن لوگو

به احتمال زیاد یک لوگو در هر کاری که یک بیزنس انجام می دهد استفاده می شود ، بنابراین ، شما می خواهید مردم آن را بشناسند و به خاطر بسپارند.یادآوری از طریق سادگی حاصل می شود ، زیرا مردم اشکال  ساده را سریعتر به یاد می آورند. توجه داشته باشید که رنگ ها  همچنین در شناخت یک لوگو نیز نقش اساسی ومهمی را  دارد. این دریک آزمایش که  توسط طراح گرافیک برزیلی پائولا روپولو ، که طرح های رنگی لوگو های رقیب را عوض کرده است ، به اثبات رسیده است.

 

ایده های طراحی لوگو
پائولا روپولو  معتقد است : ” رنگ های در طراحی لوگو اولین چیزی هستند  که شما در یک لوگو به آن توجه می کنید ، و سریعتر به ذهن ما می رسد. بعد از رنگ ها ، اشکال و سپس نمادها یا تایپوگرافی لوگو را می بینید.

برای اینکه از رقبای خود متمایز شوید باید طراحی لوگو به یاد ماندنی باشد  ، بنابراین تحقیق خود را انجام دهید. این یک تمرین ارزشمند  برای شماست که سوابق بصری از لوگو ها و برندهای رقیب را برای مرجع طراحی های خود در تاریخ بعدی نگه دارید.

تناسب و انعطاف پذیری لوگو

یک لوگو باید برای تجارت و هم چنین مخاطبان مورد نظرتان انعطاف پذیر باشد.

به عنوان مثال ، اگر قصد دارید کودکان را هدف قرار دهید ، ممکن است از یک چهره کودکانه و هنری استفاده کنید ، در حالی که همین سبک برای یک شرکت حقوقی مناسب نخواهد بود.

تطبیق پذیری

 از یک دکمه لباس تا یک ساختمان  بزرگ از لوگو استفاده می شود ، یعنی چه ؟ . این بدان معنی است که لوگو طراحی شده شما باید به همان اندازه که برای ساختمان استفاده می شود به همان اندازه برای دکمه کوچک لباس هم کارامد وتطبیق پذیر  باشد. یگ لوگو همچنین نیاز به کار در طیف وسیعی از سناریوها از جمله رنگ های مختلف پس زمینه دارد. این بدان معنی است طراحی لوگو همانطور که در رنگ های  کامل انجام می شود ، باید به همان اندازه  در تک رنگ ها  (سیاه و سفید) هم کارکند وتطبیق پذیر باشد.

تطبیق پذیری در لوگو  همچنین به صورت ایده آل امکان چیدمان ها و پیکربندی های مختلف را فراهم می آورد تا اطمینان حاصل شود که  لوگو بهترین سبک و  ظاهر خود را پیدا کرده است .به همین دلیل ، هنگام کار بر روی ایده ها ، نحوه عملکرد طرح را در اندازه های مختلف بگنجانید . اگر طراحی در اندازه های کوچکتر ناپسند وزشت  می شود ، ببینید که چه کاری می توانید برای ساده تر کردن و پالایش طرح انجام دهید.

طول عمر لوگو

یک لوگو کارآمد باید در آزمون زمان بایستد و ثابت باشذ .

از استفاده از سبک لوگوهای رقیب خودداری کنید وکپی کار و وسواس نباشید  . چون به نظرتان شاید با این کار  لوگوی عالی به نظر برسند ، اما به سرعت در آینده شناخت کمتری را پیدا می کند  دیوید آیری ، نویسنده Logo Design Love در توضیحات خود در زیر اظهار نظرهای خوبی می کند:

وسواس بودن را به صنعت مد واگذار کنید – وسواسی در طراحی لوگو باعث شکست در برندتان می شود  ،هنگامی که شما در مورد تغییر یک جور شلوار جین یا خرید لباس جدید صحبت می کنید ، خوب است ، اما درمورد هویت نام تجاری شما ، طول عمر و ایستادگی مهم است  “

بنابراین اکنون می دانیم که چه چیزی یک لوگو عالی را ایجاد می کند ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانیم از آن دانش برای شروع توسعه ایده های لوگو استفاده کنیم …

هدف مشخصی داشته باشید

بدون هدف ونقشه مسیر و اایده های طراحی لوگو را دشوار می کند ، بنابراین قبل از ارائه ایده های ضروری ، خلاصه طراحی لوگو را باید ایجاد کرده باشید تا به وضوح  شغل ، رقابت و مخاطبان را درک کنید.

زیبایی شناسی درطراحی لوگو

وقتی برای اولین بار طراحی لوگو را شروع و به ایده های هوشمندانه توجه کردم – هرچه آنها خلاق تر تر بودند  فکر می کردم باهوش بوده ام ، اما در واقع اکنون می فهمم که این بهترین روش نبود.ولی تجربه به من آموخت ه به عنوان بخشی از فرایند طراحی باید “راه حل” مناسب ترین کار برای آن بیزنس را کشف کنید ”

تمرین فکری  برای ایجاد ایده های  طراحی لوگو

” خورشید با همه قوایش، فقط وقتی میتواند آتش روشن کند که یک ذره بین، پرتوهایش را در یک نقطه متمرکز کرده باشد. “

نکته  مهم این است که وقتی روی ایده طراحی لوگو  متمرکز میشوید، تماما محو آن شوید و حتی خود آن موضوع را نیز به بخشهای جزیی تر تبدیل کرده و ذهن خود را روی یک بخش بسیار جزیی و محدود از موضوع اصلی قفل کنید. اگر فکر مزاحم دیگری به ذهنتان آمد، دوباره توجه خود را به موضوع اصلی بازگردانید و فقط محو آن باشید.

وقتی پس از مدتی تمرین، به خوبی توانستید ۲ دقیقه کاملا متمرکز باشید، حال میتوانید زمان تمرکز را کمی بیشتر کنید تا نهایتا قدرت تمرکز شما بسیار بالا رود. دقت داشته باشید که فقط وقتی میتوانید زمان تمرین را افزایش دهید که در مرحله فعلی، کاملا و صد در صد متمرکز بوده باشید. اگر بتوانید تمرکز خود را بالا ببرید، قدرت ارسال امواج فکری در شما و همچنین بازدهی تان در امور روزمره، تا حد غیر قابل تصوری بالاتر خواهد رفت. تمرکز، یعنی قدرت بی نهایت.

تصویری از مشاغل مربوطه  را باتوجه به موضوع شرکت در ذهن خود ایجاد کنید که چجوری باید  به نظر برسه ؟ ازچه فریم وسبکی استفاده کنم ؟ ازچه رنگی استفاده کنم ؟

آنچه در ذهن خود تجسم می کنید از تجربیات شخصی شما گرفته می شود. تا  جاهایی که سفر می کنید ، فیلم های تلویزیونی که نگاه می کنید ، کتاب هایی که می خوانید  ، همه به یک جعبه ابزار ذهنی زیبایی شناسی و انجمن های تصویری کمک می کند که می توانید از آنها در ایده های طراحی لوگو استفاده کنید  ، بنابراین حتما در طراحی لوگو خلاق باشید !

ایجاد مودبرد در طراحی لوگو

برای ایجاد یک مودبرد  ،تصاویر ومتریال هایی  را که با موضوع  شرکت مورد نظر تطابق دارد را جمع کنید ، سپس همه آنها را در یک فایل (   PSD یا پاورپوینت ویا  هر کاری که برای شما ساده تر است) قرار دهید .فونت ها ، طرح ها ، وکتورها و هر نوع تصویری که زیبایی شناسی مناسبی داشته باشد. را با هم جمع کنید ، به کتاب ها ، مجلات ،سایت  Google سایت ، Pinterest  سایت Behance سایت ، Dribbble و غیره برای ایده برداری رجوع کنید ، در این مرحله نگران ایده ها نباشید. فقط به آنچه که در نگاه  و تجسمتان تطابق دارد ، و آنچه که “درست” متمرکز می شود ، توجه کنید.

ایده های طراحی

در حال حاضر شما باید در مورد مسیری که می خواهید طراحی را انجام دهید ، خلاقیت داشته باشید. اما اکنون باید راه حل مناسب را کشف کنیم! برخی از طراحان مستقیماً پشت کامپیوتر می شینند وشروع به طراحی میکنند درحالی این کار در روند طراحی لوگو درست نیست . ما می خواهیم شما را ترغیب کنیم که از طریق فرآیند تولید ایده ابتدا روی کاغذ کار کنید.

آرون درپلین دراین مورد می گوید که همیشه برای طراحی  روی کاغذ شروع کنیدشما می توانید به جادویی که خیلی سریعتر روی کاغذ است ، برسید تا از صفحه نمایش سرد کامپیوتر .

خیره شدن به یک کاغذ خالی می تواند شما را نگران کند ، بنابراین ما چند تمرین را انجام می دهیم تا در طول راه به شما کمک کنیم …

نقشه برداری کلمات

نگاشت کلمه یک تکنیک شگفت انگیز است که به شما کمک می کند تا به ایده های برتر و خلاق تری فکر کنید.در نوشتن کلمات  مرتبط با تجارت مربوطه  در وسط یک تکه کاغذ شروع کنید. سپس خطوطی را که نسبت به هم تناسب معنایی دارد را  رسم کنید ، کلماتی که با موضوع مربوطه شرکت یا تجارت تان هست را بنویسید . (در صورت لزوم می توانید از فرهنگ لغات استفاده کنید).

به عنوان نمونه ، اگر شما در حال طراحی لوگو  برای یک بنگاه اجاره ملک هستید ، ممکن است با کلمه “نمایندگی املاک” شروع کنید و سپس کلمات مرتبط مانند اجاره ، خانه ، زمین ، ملک ،و غیره را به  کلمه “املاک ” اضافه کنید.

همین تمرین را با همان کلمات مرتبط که لازم دارید انجام دهید. اینها می توانند مربوط به نام شرکت ، نوع محصول یا خدمات ارائه شده آنها باشند … هر آنچه که احساس می کنید به شما در ارائه ایده کمک می کند را تمرین  وتکرار کنید.

بعد از موارد بالا اکنون می توانید با یک ماژیک فسفری حرف های خاصی را که احساس می کنید می تواند پایه های یک ایده عالی باشد را های لایت کنید . برای مثال  شرکت آمازون که جف بیزوس براى انتخاب نام شرکت خود در ابتدا با رجوع به فرهنگ لغت کار خود را آغاز نمود و در نهایت نام آمازون را براى فروشگاه آنلاین خود انتخاب کرد. به چندین دلیل مهم این نام را انتخاب کرد : آمازون نامى بسیار خاص بود، همچنین بیزویس هم در نظر داشت که فروشگاه اش در نوع خود خاص باشد. در ضمن آمازون نام پرآب ترین رود و دومین رود طولانى جهان واقع در قاره امریکاى جنوبى است و جف بیزویس آرزو این را داشت که روزى شرکت اش تبدیل به بزرگترین فروشگاه آنلاین شود.

نقشه برداری تصاویر

تمرین دیگری که به شما معرفی میکنیم مشابه  تمرین با کلمات  است بایا نحال ما به جای کلمات عکس ، شکل ها و نمادها را ترسیم می کنیم. بعنوان مثال در لوگوی شرکت مایکروسافت از چهار مربع بارنگ های سبز، قرمز ، زرد ، آبی درکنار هم استفاده شده و هر کدام از رنگ‌های این لوگو نشانگر یکی از سرویس‌های اساسی این شرکت است ، این غول نرم‌افزار دنیا، در تاریخ ۲۳ آگوست لوگوی اصلی خود را به آنچه در پایین مشاهده می‌کنید تغییر داد. این اولین لوگوی مایکروسافت است که در آن از رنگ‌های مختلف استفاده شده است.

ایده های طراحی لوگو

 

مبارزه با ایده های سخت ولی خلاق وبی نظیر

برای اینکار باید  از استعداد خاصی برخوردار باشید تایک لوگو ساده وحرفه ای خلاقانه  طراحی کنید ، یک لوگو  خلاق و ساده به صورت حرفه ای  تجارت را نشان می دهد ،وشرکت را باسایر رقبا متمایز میکند  ، واقعاً طراحی آن کار سختی است وباید کار را به طراحان خلاق لوگو بسارید  از آنجا که این کار سخت است نامید نباشید مامی دانیم که شما اغلب احساس می کنید پیشرفتی حاصل نمی کنید یا به یک پروژه خلاق خیلی سخت  برخورد کرده اید ، و تمام طول روز را برای ترسیم کردن صرف می کنید تا فقط به یک  ایده خوب برسید.

ایده ها می توانند از جاهای عجیب و غریب به وجود بیایند ، بنابراین دست بردار نباشید ! وتلاش کنید یا اگر واقعا استعداد این کار را ندارید طراحی برندتان را به تیم طراحی لوگو  هیدیکا بسپارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *