بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
یافتن کلمات کلیدی

بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی

یافتن کلمات کلیدی : ابتدا می خواهیم توضیح دهیم که عمدتاً دو نوع تحقیق در مورد کلمات کلیدی وجود دارد: تحقیقات اساسی برای کلمات کلیدی و تحقیقات کلمات کلیدی مبتنی بر رقبا. تحقیقات اساسی برای کلمات کلیدی مستلزم قرار دادن ریشه کلمه و برگرداندن لیستی از کلمات کلیدی است. از سوی دیگر ، تحقیقات کلمات کلیدی مبتنی بر رقبا به شما کمک می کند لیستی از کلمات کلیدی ارگانیک را پیدا کنید که به ترافیک سایتتان کمک می کنند. توصیه می کنیم از ترکیبی از هردو استفاده کنید ، اگر در گوگل لیست ابزارهای جستجو سئو را سرچ کنید خواهید دید که گوگل به شما در حدود ۲۰۰ گزینه در این مارکت پیشنهاد خواهد داد، که تمام آنها دارای ویژگی های متفاوت اعم از مقادیر و منابع داده شده از اطلاعات و البته هزینه ی متفاوت می باشد. سوال پیش آمده در اینجا این است که شما به کدام یک از سئو های پیشنهادی واقعا نیاز دارید؟ و مسئله ی مهمتر اینکه آیا واقعا نیاز است که برای مثال حدود هزار دلار ماهانه صرف این موضوع کنید و یا راه حلهای دیگری برای کم کردن هزینه ها در این امر وجود دارد؟

دراین مقاله ما بهترین ابزارها را در خصوص تحقیق کلمات کلیدی به شما معرفی خواهیم کرد که هر کدام از  آنها وظیفه ی تحقیق برای کلمات کلیدی خاصی را به عهده دارند

یک ) Semrush  ابزار سمراش جهت یافتن کلمات کلیدی

Semrush  ابزار سمراش جهت یافتن کلمات کلیدی
Semrush

Semrush در حقیقت یک سایت است که شما می‌توانید اطلاعات سایت خود را داخل آن وارد کنید تا کار تجزیه و تحلیل اطلاعات ورودی و خروجی سایت شما انجام شود. در حقیقت SEMrush یک ابزار بسیار مناسب برای بهبود سئو و در نتیجه بهتر شدن عملکرد سایت شماست.

داشبورد semrush بسیار ساده و کاربردی است. رابط کاربری این ابزار محتوا به خوبی طراحی شده و با چند کلیک ساده اطلاعاتی که می‌خواهید را می‌توانید به دست آورید. از همان لحظه که وارد سایت می‌شوید، semrush اطلاعاتی بسیار مفید از سایت را در اختیار شما قرار می‌دهد. قابلیت‌های پیشرفته و بسیار مهم این ابزار به صورت ۷ روزه رایگان در دسترس هستند . شما اگر قصد استفاده کامل از این ابزار مفید را دارید، باید آن را خریداری نمایید. یکی از مزایای مهم SEMrush در این است که نیازی به شارژ حساب کاربری نیست. در حقیقت به جای اینکه کاربری مثلا یک ماهه یا یک ساله خریداری کنید، می‌توانید دو نسخه متوسط و حرفه‌ای را به صورت کامل خریداری کنید و هزینه‌ای برای استفاده ماهانه نپردازید. قیمت بسته پایه این سایت حدود ۷۰ دلار و بسته کامل و حرفه‌ای آن حدود ۱۰۰ دلار است.

دو) یافتن کلمات کلیدی با ابزار  Long Tail Pro

یافتن کلمات کلیدی با ابزار  Long Tail Pro
ابزار  Long Tail Pro

در اینجا یک ابزار جالب  تحقیق کلمه کلیدی به شما معرفی می کنیم. اگر به دنبال یافتن کلمات کلیدی دم بلند یا Long Tail  هستید ، ممکن است دوست داشته باشید سری به سایت  Long Tail Pro بزنید. Long Tail Pro به شما کمک می کند کلمات کلیدی با رقابت کمتری را  پیدا کنید که می تواند بدون در نظر گرفتن جایگاه سایت ، ترافیک با کیفیتی را کسب کنید. هم اکنون به چگونگی کارکرد آن می پردازیم.

۱. کلید واژه اصلی را در کادر جستجو LongTailPro وارد کنید  و صدها پیشنهاد کلمات کلیدی را در چند ثانیه دریافت کنید

۲. آنالیز کلمه کلیدی و رقبا

۳- جستجوی جایگاه سایت در موتور جسجوی گوگل

آیا باید کلمات کلیدی خاصی را پیدا کنید که سریعاً نیازهای شما را برآورده کند؟  بسیار عالی شما باید برای اینکار . فقط فیلترهایی را بر اساس حجم جستجو ، میانگین پیشنهاد CPC و موارد دیگر ایجاد کنید. سرانجام ، می توانید به رتبه مورد نظر خود دست یابید.

یکی دیگر از ویژگی های جالب سایت TailPro  این است که می توانید کلمات کلیدی سایت های رقبا را آنالیز کنید  که در سریعترین زمان Tail Pro  کلمات کلیدی رقبا را تحلیل می کند.

سه )یافتن کلمات کلیدی با ابزار  KeywordTool.io

یافتن کلمات کلیدی با ابزار  KeywordTool.io

ابزار قدرتمند و رایگان بعدی برای پیدا کردن کلمات کلیدی ابزار KeywordTool.io است. استفاده از این ابزار هم بسیار ساده است. کافی است وارد آدرس https://keywordtool.io/google شوید، کلمه مورد نظر خود را وارد کنید و زبان را هم Persian قرار دهید.
حالا برنامه لیستی از تمامی کلماتی که در رابطه با کلمه مورد نظر شما هستند را نشان می‌دهد.

چهار ) یافتن کلمات کلیدی با Ahrefs 

یافتن کلمات کلیدی با ahrefs
ابزار ahrefs

Ahrefs یکی از بهترین ابزارهای یافتن  کلمات کلیدی سایت است. مطلبی که درباره Ahrefs قابل توجه است، جزییات ریز آن مخصوصا درباره کلمات کلیدی می‌باشد. Ahrefs از اطلاعات clickstream استفاده می‌کند تا نشان دهد چه تعداد کلیک از موتور جستو داشته‌اید. با بکارگیری این اطلاعات در نمودار‌های دانش، کمک زیادی به ما می‌شود، زیرا نشان می‌دهد برخی کلمات از ترافیک زیادی برخوردارند اما تعداد کلیک آن‌ها از سمت موتور جستجو بسیار کم می‌باشد. علت این است که افراد می‌توانند پاسخ برخی از سوالات خود را مستقیما از نتایج جستجو دریافت کنند

پنج) یافتن کلمات کلیدی با ابزار SPYFU

یافتن کلمات کلیدیاین ابزار یکی از بهترین ابزارهای  سئو در بازار است. زمانی که می خواهید بازار خود را تجزیه و تحلیل کنید و با رقبا به مبارزه بپردازید، این ابزار بسیار مفید خواهد بود. مواردی که باید در مورد این ابزار بدانید به شرح زیر است:

 • کاربرد: این ابزار برای دو دلیل مهم بسیار مفید خواهد بود. ۱. درک پلتفرم سئوی رقبا ۲. کشف بازارهای نوظهور و کشف نشده
  قابلیت ها: این ابزارها ماژول های متعددی دارد. این ماژول ها عبارتند از :
  ماژول مقایسه سایت ها
  ماژول سابقه کلمات کلیدی
  ماژول سابقه دامنه
  ماژول کلمات کلیدی مرتبط
  محدودیت ها: این ابزار جزییات دقیقی از کلمات کلیدی که برای رقبا کارساز و موثر بوده است، ارائه نمی‌کند، با اینحال چنین شرایطی در حال تغییر است. همچنین داده هایی که برای این ابزار به کار می رود به جای اینکه زمان واقعی باشد ماهانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *