سئو کلاه سیاه چیست ؟

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه به کلیه تکنیک هایی که سعی می کنند موتورهای جستجو را فریب دهند به منظور دستیابی به رتبه های بالاتر ، اشاره دارد. این موارد معمولاً شامل اقدامات اسپم و اقدامات غیر اخلاقی  تنها باهدف  رسیدن به نتایج بهتر جستجوی گوگل است.

سئو کلاه سیاه برعکس سئو کلاه سفید است  که برای  توصیف بهینه سازی موتور جستجو مطابق با دستورالعمل های گوگل استفاده می شود.

تکنیک های سئو کلاه سیاه

بسیاری از تاکتیک های سئو کلاه سیاه وجود دارد ، هرچند که اکثر آنها قدیمی هستند و به همین دلیل دیگر کار نمی کنند زیرا خزنده های گوکل  که آنها را پیدا می کند و وب سایت هایی که از این تکنیک ها استفاده کرده اند  را پنالتی می کند.

 • Cloaking  : تکنیکی در بسئو کلاه سیاه می باشد که در آن محتوای ارائه شده به عنکبوت موتور جستجو، با چیزی که کاربر در مرورگر خود مشاهده می کند متفاوت است.
 • Hidden Text : متن پنهان  – پنهان کردن متن از بازدید کنندگان وب سایت ، به طوری که فقط خزندگان  می توانند آن را مشاهده کنند.
 • Keyword Stuffing :کیورد استافینگ – استفاده از تعداد غیرمعمول کلمات کلیدی به منظور رتبه بالاتر
 • Sneaky redirects : ریدایرکت مخفیانه : هدایت کاربران یا خزنده های موتورهای  جستجو به URL های  متفاوت از آنچه انتظار می رود.
 • Link manipulation : دستکاری در لینک ها : شامل خرید بک لینک های غیر طبیعی است.
 • Private Blog Networks / Link farms :  ایجاد وبلاگ های متعدد  تنها با هدف لینک دادن به وب سایت مورد نظر
 • Blog comment spam : نظردهی های غیر مرتبط  در کامنت وبلاگ های دیگران  فقط به منظور لینک  دادن به وب سایت

 

آیا استفاده از تکنیک های سئو  به روش کلاه سیاه ارزش دارد؟

سئو کلاه سیاهپاسخ : به هیچ عنوان ، زیرا دو دلیل اصلی وجود دارد:

 1.  غیر اخلاقی است – اکثر تاکتیک های سئو کلاه سیاه به معنای این است که شما قوانین گوگل را برای فریب کاربران و سوددهی شکستید . وهرگز پا دراین مسیر نگذارید.
 2. ریسک بسیاری دارد : یا تاکتیک های سئو کلاه سیاه احتمال دارد در کوتاه ترین زمان به صفحه اول گوگل برسید ولی در دراز مدت سایت شما آسیب می بیند ومورد پنالتی گوگل قرار می گیرد وبه سرعت از نتایج جسجو های گوگل حذف میشود

در اینجا یک جمله خوب از دیده بان توسط موتور جستجو  در مورد سئو  کلاه سیاه و کلاه سفید وجود دارد:

کلاه سفید ها  در لاین سمت راست باسرعت کم اما مقرراتی حرکت می کنند ، در حالی که لامبورگینی کلاه سیاه ها با سرعت ۵۰ مایل در ساعت در حال سبقت گرفتن از کلاه سفید ها هستند  تا به مقصد برسند و قوانین را می شکنند این کلاه سیاه ها بااین سرعت یا تصادف می کنند یا گرفتار پلیس ( دیده بان ) موتور جستجو میشن و جریمه خواهند شد. پس دیر رسید بهتر از هرگز نرسدن است.

سئو کلاه خاکستری

برخی از تکنیک های سئو هستند که به سئو  کلاه سفید یا سئو  کلاه سیاه مربوط نمی شود  که این تکنیک ها را سئو کلاه خاکستری می نامند . سئو کلاه خاکستری (gray hat) حرکت بر روی مواردی از سئو است که توسط الگوریتم های گوکل هنوز شامل مجازات نیستند. ولی جزء تکنیک های مجاز سئو هم بشمار نمیروند. هدف بکارگیری این روش ها زودتر رسیدن به رتبه های بالا در گوگل است. تکنیک های سئو کلاه خاکستری را در این مقاله مرور می کنیم

بیایید این دو بک لینک را با هم مقایسه کنیم:

 • اولین بک لینک از یک PBN ساخته شده است که بصورت اختصاصی برای فروش بک لینک استفاده می شود. مقاله حاوی ۵۰۰ کلمه است و هیچ ارزش  برای خواننده ندارد  در واقع ، وب سایت به هیچ وجه ترافیکی ندارد و به هر کسی که مایل به خرید بک لینک باشد پیوند می دهد.
 • بک لینک دوم از یک وب سایت با کیفیت بالا و در همان جایگاه به وب سایت شما ، خریداری می شود. مقاله ای که در آن لینک قرار داده شده است به خوبی تحقیق شده است و ترافیک واقعی به خود می گیرد. افرادی که مقاله را می خوانند در حقیقت می خواهند از طریق لینک به سایت شما مراجعه کنند ، زیرا ارزش واقعی را کسب کرده است.

آیا هر دو بک لینک مخالف دستورالعمل های  گوگل هستند؟

بله

آیا می توان هر دو را سئو کلاه سیاه در نظر گرفت؟

این بستگی به تجزیه وتحلیل دارد اما اکثر مردم  براین باورند  که بین این لینک ها تفاوت زیادی وجود دارد ، لذا توصیه ما به شما این است حتی بک لینکی که ارزش سایت را بالا ببرد را هم خریداری نکنید زیرا گوگل در سریعترین زمان متوجه خریداری شدن بک لینک ها می شود واین کار را سئو کلاه سیاه تلقی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *